Na bazaru prodal videorekordér 86letému muži. Za 3 týdny od něj přišel dopis, který mu vehnal slzy do očí

Muž prodával na bazaru své věci, aby si vydělal na živobytí. Rozhodně nečekal, že po rutinním prodeji videorekordéru mu přijde tento dojemný dopis od starého muže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V roce 2018 byla Martinovi diagnostikována rakovina. Rozhodl se proto prodat mnoho svých osobních věcí, aby si vydělal na živobytí. Když prodával videorekordér, nečekal nic zvláštního. O pár týdnů později mu však do schránky dorazil tento úžasný dopis od 86letého Jiřího, který si od něho přístroj zakoupil. Když ho Martin četl, měl slzy v očích. Rozhodl se o vzkaz podělit s ostatními lidmi a zaslal ho i k nám do redakce.

Nemohl chodit do práce

Martin nemohl kvůli těžké nemoci chodit do práce. Trávil mnoho času u doktorů a neměl na to bohužel ani fyzickou sílu. Jelikož žil sám a stále musel platit účty, rozhodl se prodat nepotřebné věci, které se mu doma hromadily. Za nejjednodušší cestu považoval internetový bazar, kam vše nafotil a zadal potřebné informace.

Přístroj si koupil senior

Mezi věcmi byl i starý videorekordér, který si od něho zakoupil 86letý Jiří. Když Martin nesl balíček na poštu, nečekal od tohoto nákupu nějaký neobvyklý vývoj situace. Asi po třech týdnech mu však do schránky dorazil dopis, jenž mu vehnal slzy do očí. Odeslal ho Jiří a popisoval v něm, jak moc pro něho tento starý přístroj znamená.

Úžasný dopis ho rozplakal

„Dobrý den. Nedávno jsem doma ve skříni našel spoustu starých VHS kazet a chtěl jsem vidět, co na nich bylo. Uvědomil jsem si však, že nemám videorekordér. Šel jsem tedy poprvé v životě na internetový bazar a objevil jsem tam Vaši nabídku. Koupil jsem si Váš VHS přehrávač, který mi přišel za pár dní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přístroj vypadá jako nový a ačkoliv jsem měl chvíli problém ho uvést do provozu, nakonec se mi to podařilo. Díky přehrávači jsem mohl znovu vidět záběry z mé svatby s celou mojí rodinou a přáteli, z nichž mnozí už nejsou mezi námi. Poté videa odrůstajících dětí, záběry z dovolených, jeden klip lepší než druhý. Říkal jsem si, že byste mohl ocenit, jak moc si toho přístroje vážím.”

Nabídl mu pomoc

Martin se při přečtení tohoto dopisu téměř okamžitě rozplakal. Toto tedy skutečně nečekal. Rozhodl se proto, že Jiřímu nabídne pomoc s digitalizací těchto VHS kazet, aby mu videa zůstala navždy v rukou spolehlivějších technologií. Je krásné, jak jeden prodej na bazaru dokázal zažehnout přátelství mezi dvěma muži, kteří do té doby neměli nic společného.

Jak byste reagovali na takový dopis?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články