Pan Josef (91) přišel na jediný způsob, jak vyjít s malým důchodem. Udělal si bydlení ze sklípku

Když je člověk zručný a má skvělé nápady, dokáže vybudovat něco úžasného. Důkazem toho je muž, který starý chlév přestavěl na útulné obydlí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho důchodců obrací každou korunu, aby si s nízkým příjmem vystačili. Představa, že by měli žít v pronajatém bytě, a platit tak vysokou částku za bydlení, je nemožná. Nyní se ale mohou nechat inspirovat jednadevadesátiletým mužem, který přišel s úžasným nápadem, jak si snížit náklady na bydlení. Vytvořil si vlastní malý byteček ze sklípku, který měl původně zcela jiné využití.

Z chlívku vytvořil něco neobyčejného

Když si 91letý Josef koupil v roce 1984 pozemek ve skotských lesích, měl s ním určité plány, které se ale zcela lišily od výsledku, který nyní vytvořil. Stal se tak vlastníkem opuštěného domu, vedle něhož se nacházel polorozpadlý chlév. Dle webu BBC byl původním majitelem švec, který v chlívku choval prasata, krávy a osly. S velkým a zchátralým domem měl Josef velké plány, než jej ale začal rekonstruovat, rozhodl se, že z malého sklípku vytvoří provizorní bydlení.

Celý život pracoval se dřevem, nedříve jako dřevorubec, později na pile a nakonec se vyučil truhlářem. Nebyl pro něj tedy problém udělat a vyrobit si vše sám. Postupem času si tak z chlívku, který neměl ani dveře, vytvořil nádherné a útulné obydlí. Sousedé jej začali nazývat Hobbitím domkem. Přestože Josef nebyl žádným Tolkienovým fanouškem, neznal trilogii Pána prstenů, jeho obydlí se těmto příběhům tematicky velmi podobá.

Svůj domeček stále zvelebuje

Mnoho lidí se u jeho obydlí schází, aby se mohli podívat, jak nádherně muž chlév opravil, a vytvořil si tak pozoruhodné bydlení. Video, v němž se Josef chlubí svým neobvyklým domkem, se stalo velmi populárním. Na YouTube, kde bylo zveřejněno, má již tisíce zhlédnutí a spoustu obdivných komentářů. Ovšem návštěvníci, kteří mají více než 160 cm, se musí v domě přikrčit, protože je zcela přizpůsoben dědečkově výšce.

Pan Josef tedy ukázal, jak zkušeným truhlářem a pracovitým mužem je. Přestože jej věk zpomaluje, neodrazuje ho od dalšího zvelebování jeho krásného Hobbitího domku. Navíc je jeho výtvor důkazem, že i z malého prostoru, který původně sloužil úplně k něčemu jinému, se dá vytvořit neobyčejně kouzelné bydlení. Na DámskémDeníku jsme již v minulosti psali o tom, že podobně se dá naložit i s garáží, kterou majitelé přestavěli na luxusní byt.

Jak se vám toto neobyčejné bydlení líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články