Chlapce s berlemi nechtěl nikdo v autobuse pustit sednout. Karel to nevydržel a všem cestujícím vynadal

Když handicapovaný chlapec nastoupil do autobusu a bylo vidět, že sotva jde, nikdo ho nepustil si sednout. Jeden muž tuto situaci ale nehodlal ignorovat a ostatním něco řekl.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Během několika let se lidské chování hodně změnilo a v současnosti si toho můžete všimnout třeba na tom, že lidé velice často ignorují ostatní. Jsou zaměstnáni vlastními problémy a nechtějí se míchat do problémů druhých. Tato ignorace ale často vede k tomu, že lhostejně přehlíží i osoby, jež potřebují pomoct. Jednoho dne podobná situace nastala v autobuse, do kterého nastoupil handicapovaný chlapec, jenž chodil o berlích. Nikdo z cestujících se nezvedl, aby ho pustil si sednout.

Ignorace ostatních lidí

Pokud se zamyslíte nad tím, v jakých situacích lidé ignorují ostatní, je to většinou v momentě, kdy se nechtějí s ostatními bavit nebo nechtějí ustoupit ze svého pohodlí. Jakmile si totiž člověk zvykne na určité pohodlí, nerad se ho vzdává. Lidé by si ale občas měli uvědomit, že někteří na tom nejsou zrovna nejlépe a není nic jednoduššího, než se o své pohodlí podělit i s ostatními. Dělat dobré skutky se totiž vyplácí a mohou se vám v životě vrátit. Nezapomínejte na to, že i vám se může stát, že budete potřebovat pomoci.

Vhodné chování v autobusu

Jestliže jezdíte autobusem, jistě už jste si zvykli, jak se správně chovat. Při nastupování stačí pozdravit pouze řidiče, koupit si jízdenku a jít se posadit na volné místo. Pokud ale volné místo není, postavte se ve vozidle na místo, kde nebudete nikomu překážet při vystupování. V momentě, kdy je autobus plný, stoupněte si do „fronty“ a vždy se snažte, abyste nikoho neomezovali. Jestliže jste si našli volné místo v plném autobuse a nastoupí starší člověk nebo někdo s handicapem, místo k sezení mu uvolněte.

Muž jménem Karel ale zažil situaci, která mu byla hodně nepříjemná, a nechápal, jak je možné, že ostatní cestující nemají ani trochu soucitu. Karel stál v zadní části autobusu, protože bylo ráno a v tuto dobu je vždy autobus plný. „Stál jsem v autobusu plném lidí a abych si tuto situaci trochu zpříjemnil, pustil jsem si do uší hudbu a občas jsem se koukal kolem sebe. V jednu chvíli jsem si všiml, že do autobusu nastoupil chlapec s handicapem, jenž chodil o berlích. Chování ostatních cestujících mě ale hodně zarazilo,“ vyprávěl naštvaný Karel příběh, který sám zažil.

iZdroj fotografie: Pixabay

Muž nechápal chování ostatních cestujících

Když chlapec procházel autobusem, všichni na něj koukali, ale nikdo ho nepustil si sednout. To Karla hodně naštvalo, a promluvil tedy k ostatním hodně nahlas. „Zdravím! Určitě jste si všimli, že do autobusu nastoupil chlapec, na kterého jste všichni doposud pouze zírali. Mohl byste mu prosím někdo uvolnit místo, aby si mohl sednout? Protože už je téměř na konci autobusu.“ Ve chvíli, kdy Karel dořekl tuto výzvu, začali mu ostatní cestující tleskat a handicapovaný chlapec na něj přikývl hlavou a poděkoval mu.

Jak byste reagovali, kdybyste zažili stejnou situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články