Když po porodu matka viděla své dítě, okamžitě se ho vzdala. Pro jejího syna bez končetin to ale bylo to nejlepší, co se mohlo stát

Chlapeček se narodil bez rukou i nohou. Z tohoto důvodu jej matka opustila a šance na adopci byla opravdu mizivá. Nakonec se na něj ale usmálo štěstí.

miminko v porodnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Narození dítěte je pro rodinu velkým štěstím a požehnáním. Bohužel však na svět nepřicházejí jen zdravá miminka. Mnoho novorozeňat se rodí s různými postiženími. Některá jsou méně viditelná, jiná však na první pohled bijí do očí. V tu chvíli někteří rodiče mohou dostat strach, že nezvládnou péči o takto nemocné dítě, a proto se jej raději vzdají. To je také případ brazilského chlapce, který se narodil s vážným genetickým onemocněním.

Narodil se bez rukou i nohou

Gabe Adams Wheatley je brazilský chlapec, který se narodil s Hanhartovým syndromem. Tato genetická porucha se vyznačuje především částečnou nebo úplnou absencí končetin. Gabeovo postižení bylo jedno z nejtěžších možných, protože mu chyběly ruce i nohy. Když jej jeho biologická matka poprvé po porodu spatřila, rozhodla se ho nechat v porodnici a dát k adopci. Věděla, že by péči o takové dítě nezvládla psychicky ani finančně. Stejně se zachovala i matka postižené holčičky, o jejímž osudu jsme vás již informovali.

Jako matka si nedokážu představit, že bych své dítě, které jsem devět měsíců nosila pod srdcem, najednou opustila. Ale každá žena je jiná a nikomu nepřísluší soudit ostatní. Nikdo netuší, co matky vedlo k tomu, aby své dítě daly k adopci. Ostatním se lehko soudí, ale pokud se člověk neocitne ve stejné situaci, nemá právo tyto ženy hanit. Muselo to pro ně být nejtěžší rozhodnutí a situace v životě.

V rozhovoru zveřejněném na webu TheHumenBeautyMovement uvedl Gabe, že jej adoptovala mormonská rodina. Jeho nová matka byla zrovna v devátém měsíci těhotenství a čekala své jedenácté dítě. Chlapec byl vychováván v silně věřící rodině, která dodržovala jasné zásady. Přestože jej jeho vrstevníci šikanovali, nevzdával se a snažil se plnit si své sny. I proto jej rodiče přihlásili do tanečního kroužku. Gabe si tanec zamiloval, začal se také líčit a v tu dobu si uvědomil, že se mu líbí chlapci.

Je velkou inspirací pro mnoho lidí

Z počátku o tom jeho rodina nechtěla ani slyšet, ale nakonec ho v jeho rozhodnutí být gayem podporovali. Nyní je pětadvacetiletý Gabe ženatý a stala se z něj hrdá transwoman. Žije šťastným životem, protože má podporu celé rodiny i svého muže, který mu pomohl s nastartováním kariéry v oblasti make-upu a líčení, o čemž informoval i web Vogue.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Briel Adams Wheatley (@no_limbs_)

Své zkušenosti začal sdílet prostřednictví instagramového a tiktokového účtu. Zde zveřejnuje make-up tutoriály, které se velmi rychle staly virálními. Nyní má Gabe již více než čtyři miliony sledujících a je inspirací pro mnoho z nich. Je neuvěřitelné, jak se člověk bez končetin dokáže precizně nalíčit.

Já si neumím namalovat ani oční linky, a to mám obě ruce zdravé. Gabe je pro mě příkladem toho, že když člověk chce, dokáže cokoli. Lidé by se od něj mohli učit. Tento inspirující muž nyní sní o vytvoření své vlastní kosmetické značky. Věřím, že s jeho pílí a odhodláním toho brzy dosáhne.

Co říkáte na jeho osud?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články