„Věděla jsem, že bude Lenička nemocná, ale toužila jsem po dítěti,“ říká Eva. Teď musí denně snášet hloupé poznámky

Žena i přes to, že věděla o možném postižení svého nenarozeného dítěte, těhotenství neukončila. Kvůli tomu nyní čelí velké kritice.

Monitor na ultrazvukovém screeningu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Příběh paní Evy je tolik bolestivý, že si to jen málokdo dokáže představit. Její dcera je těžce nemocná a šance na přežití jsou den ode dne nižší. Žena však nepřestává doufat, že se nakonec podaří vybrat dostatečná částka na to, aby dívka mohla podstoupit nutnou operaci. Denně ale musí poslouchat nemístné poznámky lidí, kteří svalují vinu za dceřinu nemoc právě na paní Evu.

Toužila po tom, stát se matkou

Paní Eva měla velmi těžké dětství. Vyrůstala v dětském domově a kvůli jejímu odlišnému vzhledu se s ní nikdo nechtěl kamarádit, musela snášet neustálý posměch a šikanu od ostatních dětí. Až velmi pozdě přišli lékaři na to, co jí ve skutečnosti je. Až v dospělosti jí byl diagnostikován Crouzonův syndrom. Web KoszalinWyborcza popisuje toto onemocnění jako genetickou vadu, při níž mozek roste rychle a lebeční kosti mu nestačí. Dochází tak k deformaci obličeje a nesnesitelným bolestem hlavy a poškození zraku.

Život paní Evy se začal hroutit, jelikož ztratila zrak a myslela si, že se jí nikdy nesplní její velký sen, a to stát se matkou. Osud tomu ale chtěl jinak. Žena otěhotněla, a přestože jí lékaři řekli, že její dítě může trpět stejnou vadou, rozhodla se těhotenství neukončit. Když se jí narodila dcerka Lenka, byla štěstím bez sebe. Web Parenting píše, že zprvu se dívka zdála být zcela zdravá, ale již ve čtyřech týdnech jí byla diagnostikována rakovina oka. Detailní vyšetření přineslo zdrcující výsledek. Lenička také trpěla Crouzonovým syndromem.

Do jejich finanční sbírky přispívá málo dárců

Zničená matka tedy začala pořádat různé finanční sbírky, aby tak mohla dceři zaplatit nutné operace. Našlo se mnoho dobrosrdečných dárců, ale bohužel se objevili i tací, kteří paní Evu zkritizovali. Dávali jí za vinu, že nešla na potrat, a tak kvůli jejímu špatnému rozhodnutí nyní její dcera čelí stejné nemoci. Denně musí žena snášet podobné narážky a nemístné komentáře, což ji velmi unavuje.

Dává peníze do pokadničky prasátka iZdroj fotografie: Freepik

Lenička měla před nedávnem podstoupit velmi důležitou operaci v USA, ale bohužel nebylo vybráno dostatečné množství peněz, a proto musel být termín zákroku zrušen. Paní Eva nechce, aby její dcera trpěla tak jako ona a byla nucena snášet ponižování a výsměch. Lidé jsou ale krutí a vždy se najde někdo, kdo dívce bude chtít svým způsobem ublížit. Na DámskémDeníku jsme se o posměchu ostatních kvůli vzhledu na účet nebohé ženy již zmiňovali.

Co si myslíte o ženině rozhodnutí stát se matkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články