Pomohla své 92leté sousedce, která upadla na zem a ošklivě se zranila. Ta se jí rozhodla poděkovat deníkem

Náhodná zachránkyně čekala s důchodkyní dvě hodiny, než přijela sanitka se zdravotníky. Považovala to ale za samozřejmé. Zaskočilo ji však, co následovalo později.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pomoc lidem, kteří se ocitli v nějaké nebezpečné nebo nepříjemné situaci, by měla být samozřejmostí. Jenže zdaleka to nebývá pravidlem. Před časem se o svůj dojemný příběh o tom, jak se postarala o starou sousedku, podělila uživatelka platformy X, která si říká Cambcastro. Její příspěvek se rychle stal virálním a na sociálních sítích nasbíral miliony zhlédnutí.

Se sousedkou čekala dvě hodiny na příjezd sanitky

Mladá žena se svěřila s tím, jak v polovině května bez rozmyšlení pomohla sousedce v nouzi. Dvaadevadesátiletá seniorka totiž upadla na ulici před domem a ošklivě se zranila. Kolemjdoucí o ni nejevili větší zájem. Zachránkyně ale rychle zareagovala, zavolala sanitku a do jejího příjezdu se od vyděšené staré paní nehnula ani na krok.

Umíte poskytnout první pomoc? Každý by měl znát správný postup. Mozek odumírá do 5 minut, varují záchranáři

Podle serveru Lavoz trvalo zdravotnické záchranné službě dlouhé dvě hodiny, než na místo nehody dorazila. Celou tu dobu uživatelka Cambcastro držela stařenku za ruku a snažila se ji utěšit. Dozvěděla se mimo jiné, že její sousedka má dvě dcery a chtěla by, aby se dozvěděly o tom, co se jí přihodilo. Přestože mladá žena mohla nechat informování příbuzných na nemocnici, rozhodla se jednat.

Informovala příbuzné o tom, co se seniorce stalo

Vzala si na dcery staré ženy kontakt a vysvětlila jim, co se jejich mamince stalo, a také je informovala o tom, že ji sanitka odvezla do nemocnice. Podle webu Lavanguardia se o několik dní později stalo něco překvapivého. Když se důchodkyně zotavila, objevila se u dveří svého anděla strážného, aby mu projevila svou vděčnost.

Předala mladé ženě dárek, kterým byl deník a také vzkaz. „To, co jste udělala, se nedá ničím oplatit. Tisíceré díky, Ilda,“ stálo na malém papírku, který byl přiložený u deníku. Krátký, ale upřímný vzkaz dojal samotnou zachránkyni a dotkl se i tisíců lidí, kteří reagovali v komentářích. „Je krásné, co jste udělala. Takových příběhů není nikdy dost,“ napsal jeden. „Paní Ilda má písmo jako moje babička,“ přidal se jiný. „Také jsem pomohl staré sousedce a dala mi čokoládu,“ reagoval další.

Co říkáte na dojemný příběh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články