Policista ukázal, že svou práci dělá srdcem. Pořízená fotografie dojala svět

Je důležité, aby člověka práce bavila a nebyla jen zdrojem příjmů. Tento policista ukázal celému světu, že mu není lhostejný osud jiných.

Policista i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Jsou zaměstnání, která skutečně dávají smysl. Lékaři uzdravují nemocné, právníci hájí lidská práva, popeláři se starají o to, aby byl vyvezen odpad, a učitel se zase snaží naučit žáky a studenty mnoha informacím, které v životě jistě zužitkují. Dámský Deník dohledal, že nejčastěji se mladí chlapci ve věku do deseti let chtějí stát právě lékařem, učitelem, veterinářem či sportovcem. V žebříčku ale nechybí ani povolání policisty – i když zájem o něj s rostoucím věkem klesá a je nahrazeno atraktivnějšími profesemi.

Náročné povolání

Policisté jsou speciálně vyškoleni, aby pomáhali a chránili všechny občany státu. Dohlížejí na pořádek, zasahují v případě šarvátek, chodí na pravidelné pochůzky, pomáhají lidem (ale také zvířatům) v nouzi a jsou nedílnou součástí krizových situací. Mezi ty se řadí například povodně či jiné živelné katastrofy. Pomáhají ostatním záchranným složkám s evakuací a poskytují první pomoc. Jejich záběh je velmi komplexní.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastnit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Povodně z minulých let a teď: Lidé se dohadují, kdy to bylo nejhorší. Zveřejněno bylo i video z roku 1997

Povodně iZdroj fotografie: Uživatel Gaj777 / Creative Commons / CC BY-SA
Pomáhají v krizových situacích.

S tím, jak chodí po ulicích, musí mít oči opravdu všude, aby zachytili i malé nuance, které vedou k člověku v ohrožení. A tím může být klidně i malé dítě. Dámský Deník také nedávno zveřejnil příběh jednoho z policistů, jenž zachránil hladové dvoutýdenní miminko, o které se „starali“ bezdomovci. Nebýt jeho zásahu, miminko by jistojistě nepřežilo.

Okamžitá reakce

James Hurst byl společně s kolegou zavolán do části města, která není zrovna bezpečná. A už vůbec ne pro malé dítě. Teprve 16měsíční chlapec se zde toulal zcela sám. Policisté se jej ujali a zavezli ho do nemocnice, aby se zjistilo, zda není zraněný či nemocný. Malý chlapec ale v nemocnici velmi plakal a byl neklidný. James tak poprosil nemocniční personál, zda by jej mohl vzít do náruče. Děti nejčastěji pláčou, když mají hlad, necítí se komfortně, něco je bolí, případně když jsou unavené, jak popisuje Deník.

Pytle s odpadky v popelnici

Kolemjdoucí slyšeli pláč, který vycházel z popelnice. Přivolaní policisté nemohli uvěřit svým očím

Hero Of The Day: Savannah, GA police officer James Hurst! When a 16-month old child was found alone on the street in a…

Zveřejnil(a) John Tesh dne Pátek 13. května 2016

Poté, co jej objal a položil se s ním na lůžko, se chlapec uklidnil a během chvilky usnul. „Sám mám 2 malé děti, jedno z nich má Downův syndrom, trávím tedy hodně času v nemocnicích. Věděl jsem, čím si dítě prochází a že potřebuje někoho, kdo by tady pro něj byl. Neudělal jsem nic zvláštního,“ řekl James pro Savannah Now. Sociální sítě to ale vidí jinak. Podle komentujících se zachoval jako hrdina a muž se srdcem na správném místě.

Jak hodnotíte gesto policisty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články