Po smrti manželky zůstal sám na 7 dětí. Když pod stromečkem našel dar od tajného Ježíška, neubránil se slzám

Rodiče sedmi dětí žili šťastně až do smrti – smrti maminky a manželky Ream. Její manžel Dakota zůstal s dětmi sám. Na Vánoce ho však z jeho smutku vytrhl nečekaný dárek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S mužem jménem Dakota Nelson si život pohrál krutě jako kočka s myší. Během jednoho obyčejného se vrátil ze své domácí dílny domů za svou ženou a dětmi. To, co viděl, ho vyděsilo k smrti a zpřevracelo celý jeho život vzhůru nohama. Svět už nikdy nebyl takový jako dřív. Do Dakotova života zasáhla smrt. Rok poté se rovnal očistci. Co se ale stalo o Vánocích, dohnalo tvrdého muže k slzám.

Strašlivá rána osudu zasáhla celou rodinu

Dakota Nelson žil se svou ženou Ream ve vlastním rodinném domě ve státě Idaho ve Spojených státech amerických. Když se jednoho odpoledne vrátil z garáže ke své ženě, ležela na zemi s modrým obličejem a nedýchala. Svému jedenáctiletému synovi řekl, ať zavolá záchranku. Ženě už ale nebylo pomoci. Byla bez kyslíku přes 20 minut. Upadla do kómatu a nakonec zemřela. Lékaři jsou bezradní. Co způsobilo Reaminu náhlou smrt, netuší.

Pracovali jsme se synem v garáži. Flákali jsme se a bavili se. Když jsem se vrátil domů, ona byla v podstatě mrtvá na zemi,“ uvedl Dakota Nelson pro list East Idaho News. K celé události došlo letos v červenci. V září pak Ream zemřela. Pro její rodinu to byla obrovská rána.

Čerstvý vdovec ale neměl na žádný truchlení čas. S manželkou měli sedm dětí v rozmezí od ročního batolete až po šestnáctiletého teenagera. Dakota si proto musel najít tři brigády, aby svůj rodinný klan dokázal sám uživit. Stejně ale nevycházel od měsíce do měsíce.

Tajný Santa rozplakal muže u stromečku

Když rok pokročil a přiblížil se čas Vánoc, Dakota začínal být pomalu na pokraji svých fyzických i psychických sil. Co ale netušil, bylo, že jeho rodina a přátelé vypsali sbírku na podporu jeho rodiny. Zapojil se i zdejší novinový tisk East Idaho News. Jeho reportéři Dakotovi o Vánocích zavolali, že pro něho mají překvapení a zda se u něj mohou zastavit.

iZdroj fotografie: Pixabay
Santa Claus na Vánoce Dakotu překvapil až k slzám.

Tajný Santa nás požádal, abychom mu přinesli dárkové karty a poukázky v hodnotě 2 000 dolarů a mimoto také šek na dalších 8 000 dolarů v hotovosti,“ uvedl Nate Eaton, který pracuje pro zmíněný zpravodajský server. Ten také z předání peněz vytvořil videozáznam, který rychlostí blesku obletěl celý internet. Překvapenému Dakotovi při pohledu na všechny ty nuly spadla čelist a přemožen dojetím nedokázal zadržet slzy.

Jak byste na takový finanční dar reagovali vy?

Dakota Nelson propukl v slzy, jakmile viděl nečekaný dárek k Vánocům od tajného Santy Clause.

Zdroj: InsideEdition

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články