Žena po rozvodu adoptovala 2 různé děti rok po sobě. Po čase se ukázalo, že přece jen mají něco společného

Katie se rozvedla a chtěla změnit celý svůj život. Bylo jí třicet let a chtěla se posunout dopředu. Prodala tedy dům, změnila zaměstnání, avšak stále jí něco chybělo.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Katie Page
                   

Vzhledem ke svému věku chtěla žena rodinu. Přála si děti, jenže byla sama. Celý její život změnil e-mail, který ji přišel od místního pastora. Ten ji psal, že si myslí, že by se možná chtěla stát pečovatelkou o děti. Tento nápad se Katie líbil, a tak začala ihned chodit do kurzu a na další setkání budoucích pečovatelek o odložené děti bez rodin. Katie byla opravdu odhodlaná a šťastná.  

Cítila se připravená

Po absolvování nezbytných kurzů se Katie cítila připravená na to, aby si mohla vzít dítě do péče. Jednoho dne pak zazvonil její telefon. Magistrát pro ni měl dítě, které potřebovala pěstounskou péči. Zeptali se ji tedy, zda by ho mohla přijmout a starat se o něj. Katie vlastně ani nepřemýšlela a okamžitě řekla, že ano. Následně si šla vyzvednout opravdu novorozené miminko. Malému chlapci byli jen čtyři dny. Nikdo nevěděl, kdo jsou chlapcovi rodiče, ani odkud pochází. Ti totiž svého novorozeného syna opustili a zmizeli neznámo kam.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chlapec tak neměl rodiče, ale neměl ani jméno. Katie mu tedy začala říkat Grayson a starala se o něj. Úřady dlouhé měsíce zjišťovali, kdo by mohl být jeho rodiči. Nepodařilo se jim však zjistit ani otce ani matku. Do nemocnice, kde byl odložený se nikdo nevrátil a nikdo ho ani nehledal. Z toho důvodu se začalo hovořit o jeho adopci. Jediná stopa, která byla bylo běžné jméno, kterým se žena v porodnici představila. Nikdo však ani nevěděl, zda to bylo její skutečné jméno nebo si ho žena před porodem vymyslela, aby zůstala v anonymitě.

Konal se soud

Uskutečnilo se soudní slyšení, na němž soud rozhodl, že biologičtí rodiče ztratili všechna práva na svého syna. Katie ho tak mohla adoptovat. Několik týdnu po tomto soudu se opět Katie ozval městský úředník a tázal se jí, zda by chtěla opatrovat další miminko. Tentokrát holčičku.

Tu také její biologičtí rodiče zanechali v nemocnici. Zanedlouho v její domácnosti přibyla malá Hannah. Nic nenasvědčovalo tomu, že by děti mohly mít něco společného. Grayson byl snědý a Hannah světlá se zrzavými vlasy. U obou porodů se však zapsala žena se stejným jménem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc prý biologická matka Hannah zjistila, že o něco dříve porodila také chlapce. Bylo to právě v době, kdy se narodil Grayson. Mohli to tedy být sourozenci? Nemocnice tentokrát měla o matce Hannah více informací a vyhledali ji. Žena potvrdila, že porodila chlapce, ale o děti neměla zájem. Katie tedy adoptovala i Hannah. Nyní má dvě děti, které bere jako své vlastní. Oba sourozenci tak vyrůstají v rodině, kde se jim dostává veškerá láska a péče. Pravděpodobně je jim tak mnohem lépe, než kdyby zůstali v rodině své biologické matky.

Jak se stavíte k adopci dětí?

Zdroj: DailyMail, Good Morning America, abc NEWS

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství