Dojemný příběh ze zvířecí říše. Retrívr nečekal ani sekundu a ihned začal uklidňovat druhého pejska, zatímco měl záchvat

Že se zvířata mnohdy chovají lidštěji než lidé samotní, je již známým faktem. Důkazem toho je malé štěně, které během záchvatu pečlivě pečuje o svého kamaráda.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stejně jako lidi i psi mohou trpět záchvaty. Mladému pejskovi plemene zlatý retrívr bylo v 6 měsících diagnostikováno právě neurologické onemocnění způsobující záchvaty. Ty se projevují nečekanými pohyby těla, sliněním a mohou mnohdy vést až ke zkratovému chování psa. A právě tato epizoda mladého pejska postihla. Naštěstí byl poblíž jeho kamarád, který mu rychle pomohl. 

Nepříjemný sen s nečekanými následky

Jednoho odpoledne si Laker dopřával klidný odpolední spánek. Bohužel ho z něj vytrhlo nepříjemné překvapení. Těžko říct, co se v těle nebo v hlavě mladého psa událo. Je pouze jasné, že z pelechu vyskočil velkou rychlostí, zmatený a zcela vyděšený. 

iZdroj fotografie: Pexels

Jeho chování připomínalo těžký záchvat. Nejprve s sebou zmateně zmítal ze strany na stranu, a dokonce poté začal zběsile utíkat. Jeho chování naštěstí probudilo i Roxyho, pejska lousianského leopardího plemene, který spal poblíž ve svém pelechu.

Chování zpočátku vypadá jako útok, není tomu tak 

Ten neváhal a ihned na svého kamaráda skočil. Pevně ho přitiskl k zemi a chvilku počkal. Chování, které by se mohlo jevit jako útok, Lakera uklidnilo a jeho jednání bylo rázem normální. Po celém incidentu se oba pejsci vzájemně očuchali a o jejich vzájemném vztahu napovídá také to, že během toho radostně vrtěli ocásky. 

Po celém incidentu se od sebe vzdálili a oba se oklepali. To je známkou toho, že pro ně situace byla psychicky náročná a potřebovali se uklidnit. Celý incident, včetně úžasného činu psího kamaráda, zachytila domácí kamera. Majitel nemohl uvěřit svým očím, když se po příchodu z práce na celý záznam podíval. 

Zdroj: Metaspoon

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat