Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci

Muž spatřil malého psa, jak srdceryvně naříká u hluboké jámy. Se zlou předtuchou se podíval dovnitř a zůstal v šoku. Ihned se vypravil na záchrannou akci.

i Zdroj fotografie: S vědomím Willians Mollo Flores
                   

Na začátku minulého měsíce se Willians Flores vydal na každodenní procházku se svým psem. Zrovna procházel okolo opuštěného staveniště, když v tu ránu zaslechl naléhavé vytí. Přišel ke zdroji zvuku blíže a spatřil malé bílé štěně, které naříkalo vedle hluboké jámy. Jakmile se podíval dovnitř, hned mu bylo jasné, co se stalo.

Jeho pes jej nenechal odejít

Willians později přiznal, že to bylo hlavně díky jeho chlupatému mazlíčkovi, který jej nenechal z místa jen tak odejít. Zatáhl za vodítko a muže donutil jít k jámě. U díry uviděl nešťastné štěně a za chvíli zjistil, že pes neupoutával pozornost jen kvůli sobě. Na dně hluboké jámy se totiž krčil další malý bílý psík, velmi podobný tomu, jenž stál nahoře a nahlas vyl.

Místo bylo nebezpečné

Okolí staveniště, kde stál malý bílý pes, bylo protkané řadou hlubokých, nijak neoznačených děr. Muž si musel dávat velký pozor, aby do nějaké sám nespadl. Najednou pochopil, proč štěně tak usilovně vylo. „Žádalo o pomoc. Jeho sourozenec byl v díře a nemohl se dostat ven sám, řekl Willians. Věděl proto, že mu musí rychle pomoci.

Začala záchranná akce

Willians později řekl, že nejprve vůbec nevěděl, co má udělat jako první. „Byl to velmi napjatý okamžik. Běžel jsem okamžitě domů, popadl vodu, psí žrádlo a lano, a pak jsem přiběhl na pomoc psovi,“ vypověděl muž. Odvážný zachránce vlezl až na dno hluboké jámy a pomohl štěněti, aby se mohlo dostat na denní světlo. Psík jej za to odměnil spokojeným kňučením.

iZdroj fotografie: S vědomím Willians Mollo Flores

Musel tam s nimi zůstat

Jakmile se pes z díry dostal na povrch, vydal se ihned za svým sourozencem, jako kdyby mu chtěl poděkovat za přivolání pomoci. Willianse celá tato scéna dojala a chtěl si oba pejsky vzít domů. Všiml si však, že jsou příliš slabí, proto jim dal najíst a napít a chvíli tam s nimi zůstal. Poté raději zavolal do místního útulku, aby mu poradili, co a jak dělat dále.

Záchrana se povedla

Ačkoliv už byla téměř půlnoc, záchranářka Torres Tapia se ihned vydala na místo. Přivedla oba psy k sobě domů, důkladně je umyla a vyčistila jim srst od všech nečistot. Hned si všimla, že tato psí dvojice je jednoduše nerozlučná. Štěňata dostala jména Angel a Salvador. Torres přijde nejkrásnější, jak se o sebe starají. Prý bez sebe v novém domově jednoduše nedají ani ránu.

Jak byste se zachovali na místě muže?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články