Pes umíral v lese, protože majitele nejspíš omrzel. Kolemjdoucí pohled na něj vyděsil k smrti

Tento zubožený pes roky umíral v lese poté, co se o něj majitelé odmítli dále starat. Jeho život se však díky jedné statečné ženě zcela převrátil naruby.

i Zdroj fotografie: S vědomím Maria S.
                   

Nikdo přesně neví, jak se tento ubohý pes ocitl na ulici. Majitelé se o něj pravděpodobně nechtěli dále starat a rozhodli se ho zbavit tou nejjednodušší cestou. Pes tak roky trpěl v lese a přilehlých ulicích, než ho konečně nalezla obětavá zachránkyně. Žena jménem Maria se postarala o to, aby měl jeho příběh dobrý konec.

Lidé se ho báli dotknout

Za ty roky, co žil toulavý pes v lese, ho minulo spoustu lidí. Jenže ti se k němu báli jen přiblížit. Zvíře mělo totiž mnoho vážných kožních infekcí, se kterými už jeho tělo nezvládalo bojovat. Jeho kůže byla pokrytá boláky a pes byl žalostně vychrtlý z nedostatku potravy. V důsledku nemocí navíc neměl téměř žádné chlupy, takže se ho okolí štítilo. Možná je právě tohle důvod, proč mu nikdo tak dlouho nepomohl.

Potkal laskavou zachránkyni

Psík měl ale neuvěřitelné štěstí. Po letech bezcílného putování v lesích, aniž by si ho někdo povšimnul, potkal svou zachránkyni. Laskavá žena jménem Maria se rozhodla zubožené zvíře z hrozných podmínek dostat pryč. Už jen z pohledu na nemocného psa jí ale bylo jasné, že je čeká ještě velmi dlouhá cesta, než bude pes zcela v pořádku. To jí ale neodradilo a rozhodla se pejska odvézt na veterinární kliniku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čekala ho složitá léčba

I veterinářům bylo jasné, že tohle nebude jen tak. Pes byl důkladně vyšetřen specialistou, a poté bylo Marii oznámeno, že zvíře čeká opravdu náročná a velmi drahá léčba. Maria věděla, že tolik peněz si aktuálně nemůže dovolit utratit, a proto situaci zkonzultovala s nejbližším útulkem. Lidé z útulku nakonec souhlasili s tím, že ženě na léčbu zvířete přispějí.

Šťastný konec smutného příběhu

Pes se nakonec naštěstí plně uzdravil, a to hlavně díky plnému nasazení kolektivu veterinární kliniky. Maria se dojetím málem rozplakala, a nakonec se rozhodla, že si pejska odveze domů. Dostal jméno Sweetie, tedy zlatíčko, protože se z něj vyklubalo neskutečně přátelské a hravé stvoření. Rodina se mu rozhodla vynahradit roky strádání a nyní je o něj opravdu perfektně postaráno. Vše zdokumentovali ve skutečně dojemném videu.

Jaký máte názor na adopci toulavých zvířat?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články