Pes začal znenadání bezdůvodně štěkat na bříško své těhotné paničce. Jeho podivné chování jí nakonec zachránilo život

Psi jsou už od pradávna nejoblíbenějšími zvířecími mazlíčky. Jedná se o věrné parťáky s velice vyvinutým šestým smyslem. Cítí věci, které ostatní ne.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Často se stává, že si páry pořídí domácího mazlíčka v podobě psa, kterého milují a udělali by pro něj vše. Mnohdy ale následně očekávají dítě a zjišťují, že nezvládají situaci, kdy pes na dítě žárlí a bere jej jako nezvaného hosta. Ve většině případů se to řeší tak, že psa jednoduše dají pryč, i když je to hodně smutné. Tento případ vypadal podobně, ale ve výsledku bylo vše naprosto jinak.

Psi byli vždy tak trochu speciální

Určitě jste zažili mnoho případů, kdy psi vycítili nebezpečí ještě dřív, než nastalo. Dokonce mají i schopnost předpovědět počasí, když na to přijde. Ne všichni jsou ale stejní a jsou bohužel i případy, kdy pes napadl malé novorozeně, protože jednoduše žárlil. Mladá Alhanna byla vcelku šťastná žena, která žila nějakou dobu se svým přítelem a jejich věrným zvířecím mazlíčkem.

Jenomže jak otěhotněla, začal se jejich pes chovat čím dál tím více podivněji. Ze začátku si toho nevšímali, ani to moc neregistrovali, jenomže časem jim postupně docházelo, že se již delší dobu chová zvláštně. Pořád častěji totiž štěkal na její těhotenské bříško. Mysleli si, že na nově příchozího člena prostě žárlí, ale i tak jim toto chování k jejich mazlíčkovi vůbec nesedělo.

Rozhodli se začít jednat a nenechat věci náhodě

Měli z toho opravdu špatný pocit a raději se rozhodli, že zajdou na kontrolu, jestli těhotenství probíhá v pořádku a nenastaly žádné komplikace. Tam jim ovšem nikdo nic kloudného neřekl, těhotenství podle všeho probíhalo naprosto standardně a nebyl žádný důvod k obavám. Manžele to alespoň trochu uklidnilo, jejich psa ale tedy rozhodně ne. Došlo to až do bodu, kdy pes štěkal skoro neustále a situace začínala být neúnosná.

Tehdy se manželé rozhodli, že chtějí, aby Alhanna podstoupila další vyšetření a tentokrát z dlouhodobějšího rázu. A doopravdy se zjistilo, že její ledviny byly infikovány velice vzácným onemocněním, které nejde na první pohled poznat. I přesto, že to na sobě nepociťovala, se nacházela ve fázi, kdy již byla v ohrožení života. Žena i miminko jsou nyní naprosto zdraví a to jen díky jejich čtyřnohému hrdinovi, který vážnou nemoc rozpoznal včas.

Jaké zajímavé zážitky máte se psy vy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články