Na spícího novorozence upřeně zírá bílý pes, když v tom se v něm najednou probudí zvířecí instinkt. Domácí záběry se šíří jako lavina

Tento pes své majitele opravdu překvapil. Přiběhl k jejich spícímu dítěti a udělal věc, kterou od něj rozhodně nikdo nečekal. Podívejte se na úžasné video.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dítě spokojeně oddychovalo na kožené pohovce, když k němu přistoupil rodinný domácí mazlíček. Bílý pes středního vzrůstu poté udělal věc, kterou mnoho lidí šokoval. Majitelé vše natočili a video získalo na serveru YouTube více než 9 milionů zhlédnutí.

Zdřímnutí po obědě

Na videu je patrné, že malé miminko leží uprostřed velké pohovky, zatímco venku je zřetelné denní světlo. Pravděpodobně šlo tedy pouze o krátké zdřímnutí po obědě a dítě obvykle nocuje ve své postýlce. Leží na břiše a má na sobě pouze plenu, proto mu muselo být chladno. Deka je rozložená pod ním, ale miminko někdo očividně zapomněl přikrýt.

Dojemná reakce psa

Této scény si všiml rodinný mazlíček, bílý pes, který se na dítě nejprve zkoumavě podíval. Potom si všiml, že jeho malého kamaráda nikdo nepřikryl hebkou dekou, na které dítě leželo. Rozhodl se proto této činnosti ujmout a zanedlouho začal dítě přikrývat sám. V tomto okamžiku se diváci v komentářích začali rozplývat nad roztomilostí situace.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Instinkty ho nezradily

Je úžasné, jak rychle pes vycítil situaci a vrhnul se do její nápravy. Svým čumákem nahrnul béžovou deku blíže k dítěti a pohybem hlavy ji dostal přes jeho záda. Poté začal čumákem přistrkovat okraj deky blíže ke spícímu miminku. Mnozí v tom vidí jeho obavu o to, aby se nepřevalilo na bok a nespadlo z pohovky na podlahu. Je vidět, že tento pes má silné instinkty.

Vtipný konec je nejpopulárnější částí

Když má zvíře pocit, že je vše v pořádku, poodejde o kousek dál a pořádně se protáhne. Skoro jako by říkal: „Uf, péče o novorozence je pěkně náročná,“ myslí si jeden z komentujících. „Tohle je přesně důvod, proč by si měl každý pořídit psa!“ napsali další lidé. Divákům video připadá jako nádherný důkaz toho, že pes je skutečně nejlepším přítelem člověka. Minimálně tento pes je určitě milovaným členem rodiny.

Jakým činem vás nejvíce překvapil váš domácí mazlíček?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů