Vyděšený pejsek se třásl strachy u křoví: Než se ho bývalý majitel zbavil, provedl mu odpornou věc

Vážně zraněný a vyděšený pejsek byl nalezen v křoví v parku. Jeho rozsáhlé rány byly už infikované a pes trpěl ukrutnou bolestí. Předtím, než se ho majitel zbavil, nechutně ho týral.

i Zdroj fotografie: Anonja / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Peklem si musel projít pejsek jménem Bruce, který měl na hřbetě velké neléčené popáleniny. Když jej našli, byl vyděšený, třásl se a krčil u křoví poblíž parku ve městě Preston v britském hrabství Lancashire. Majitel se zvířete pravděpodobně nelítostně zbavil. Když se zoufalý pes dostal do péče veterinářů z organizace, jež se stará o týraná a opuštěná zvířata, musel trpět obrovskými bolestmi.

Těžké popáleniny způsobila zřejmě vařící voda

Do ran se buldočkovi dostala infekce. Podle veterináře byla jeho zranění stará několik týdnů. Navíc měl na noze několik let starou jizvu po jiném poranění. „Bruce je nádherný pes, ale na těle má těžké popáleniny, které mu zřejmě způsobila horká voda. Chceme zjistit, co se stalo, kdo pejska opařil a pokud to byl úmyslný čin, chceme najít člověka, jenž je za to odpovědný,“ řekla zaměstnankyně útulku Emma Dingleyová.

Pes měl sice mikročip, ale ukázalo se, že jej původní majitelka před 3 lety přenechala dvěma ženám, jenže převod nebyl zaregistrován. V péči útulku pro opuštěná zvířata musel být Bruce osm měsíců. Veterináři mu podali sedativa, aby mu mohli ostříhat srst a infikované rány ošetřit. Denně mu zranění mazali speciálním krémem na popáleniny. Absolvoval několik operací, včetně odstranění jizvy na noze.

Opuštěný buldoček našel nový domov

Ve svém útulkovém pelíšku však trpěl. Byl smutný, a tak jej později zaměstnanci nechali, aby jim pomáhal v recepci. Společenský a přátelský Bruce si užíval pozornost a mazlení. A usmálo se na něho konečně i štěstí. Aby se připravil na nový domov, byl nejdříve umístěn do pěstounské péče. Jenže manželům Angharad a Jackovi Brennanovým tak moc přirostl k srdci, že se rozhodli pro jeho trvalou adopci.

iZdroj fotografie: S vědomím RSPCA

Původně si nebyli jistí, zda trvalá péče o Bruce nebude nad jejich síly. „Jsem celoživotní milovnice psů, jako dítě jsem s nimi vyrůstala a opravdu jsem toužila znovu mít psa. Jack však nikdy předtím pejska neměl a obával se závazku, který by s sebou jeho pořízení přineslo. Proto jsme se jako kompromis rozhodli pro pěstounství,“ vypráví Angharad s tím, že to netrvalo dlouho a buldočka si zamilovali.

Pes musel podstoupit další zákrok

Navzdory hrůze, kterou si Bruce musel prožít, je přátelský a k lidem důvěřivý. „Okamžitě se u nás zabydlel a Jack, jenž pracuje z domova, je nadšený, že mu u toho Bruce dělá společnost. Má rád lidi, těší nás chodit s ním na procházky, cvičit jej a mazlit se s ním,“ dodala. Během pobytu v novém domově podstoupil pes další zákrok, při kterém mu veterináři ze zad odstranili zjizvenou tkáň. Na místě popálenin mu nerostla srst a mohl by se tak snadno poranit, poškrábat, nebo by mu kůži mohlo spálit sluníčko.

Jak byste se zachovali, kdybyste našli vážně zraněné zvíře?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články