Policista uslyšel podivné zvuky vycházející z podzemí: Ani v nejhorších snech si ale nepředstavoval to, co tam najde

Někteří lidé se chovají jako hyeny. Za vše mluví případ, který měl díky hlídkující dvojici policistů šťastný konec.

Dvojice policistů i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pomáhat a chránit – to je motto policistů. Jejich práce skutečně denně pomáhá mnoha lidem v různých situacích a uklidňující je také vidět je na pochůzkách městem, kde kontrolují, zda je vše v pořádku, a podezřelé osoby případně ihned legitimují. Zdaleka ovšem není pravda, že pomáhají pouze lidem. Příkladem je toho příběh z amerického města Willistone na Floridě, kde zachránili malé štěně před jistou smrtí, informuje web ClickOrlando.

Odkud ten zvuk pochází?

Při pravidelné obchůzce menšího městečka policisté zaznamenali podivný zvuk, který je přinutil zastavit a naslouchat. Vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o psí štěkot, nicméně nebyli schopni lokalizovat jeho zdroj. V hrůzném okamžiku porozumění zjistili, že volání o pomoc pochází z půdy pod jejich nohama. Nelenili a ihned se pustili do zachraňovací akce.

Po chvíli kopání slavili úspěch. Podařilo se jim vyprostit teprve dvoutýdenní štěně, kterého se nehumánním způsobem snažil jeho páníček zbavit. „To je týrání zvířat nejhoršího kalibru, kdo proboha pohřbí zvíře zaživa? Takový člověk by měl jít do vězení,“ rozhořčila se právem naše čtenářka paní Petra z Jablunkova. Takové případy se ale bohužel stávají. Nedávno DámskýDeník upozornil na případ, kdy byl pes nalezen v pytli na odpadky.

Jde to i jinak

Příběh tohoto štěněte končí dobře. Bylo předáno do rukou veterinářů, kteří zjistili, že kromě psychické újmy je zcela zdravé. Následně jej dali do péče milující rodině, která se mu postará o hezký život. Policisté zahájili vyšetřování s cílem najít pachatele, který se činu dopustil. Předběžná hypotéza napovídá, že se fence majitele narodilo velké množství štěňat.

Malé štěně iZdroj fotografie: Pixabay
Zachráněné štěňátko získalo láskyplný domov.

Tato situace je samozřejmě řešitelná mnoha způsoby, přičemž jakékoli jiné, než pro které se pachatel rozhodl, by byly vhodnější. Nejjistější metodou je kastrace. Ta je pro psy vhodná již od 4 měsíců věku. Benefitem pak je i to, že jsou psi hravější, klidnější a přítulnější a nemívají sklony k inkontinenci, informuje web MetropoleVet.

Jak byste trestali týrání psa či jiných zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články