Bývalý partner Bartošové: Karlu Gottovi „vyčítá“ jednu věc. Kdyby se zachoval jinak, Iveta by možná ještě žila

Podle některých kolegů z branže si zpěvačka symbolicky zvolila způsob svého odchodu ze světa. Na kolejích totiž zemřela i její osudová láska.

Zpěvák Karel Gott i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Od tragické smrti zpěvačky Ivety Bartošové (†48) uplynulo letos už deset let. Svůj život ukončila skokem pod vlak v pražské Uhříněvsi. Její někdejší partner hudebník Michal Penk (56) se ale domnívá, že všechno mohlo dopadnout jinak. Stačilo, kdyby jí v osudný den zvedl telefon Karel Gott (†80). Jeho číslo bylo posledním, které zpěvačka volala. Podle některých médií se však nyní ukázalo, že s ní ikonický zpěvák 50 sekund hovořil.

Kdyby hovor vzal, třeba by se to nestalo

Penk tvořil pár s Bartošovou v době, kdy její hvězda naplno zářila na českém hudebním nebi. Podle něj bylo rozhodnutí zpěvačky ukončit život na kolejích symbolickým odkazem na zpěváka Petra Sepéšiho, se kterým v minulosti chodila. I on zemřel na železnici, ale při tragické nehodě ve Františkových Lázních. „Ona si to strašně vyčítala. Zůstalo to v ní až do konce. Podle mě to souviselo s jejím koncem, pro který se rozhodla,“ řekl Penk televizi CNNPrimaNews.

Zpěvák Michal Penk iZdroj fotografie: Nextfoto

Někdejší partner půvabné zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se rovněž domnívá, že by tady mohla ještě být, kdyby jí vzal několikanásobný český slavík telefon. Gott byl posledním člověkem, kterému v den své smrti, 29. dubna 2014, volala. Kdyby měla to štěstí a on by to vzal, tak by se to třeba nestalo. Měl ji strašně rád. Tenkrát, když jí nechtěli povolit manažera, šel za ministrem kultury a bojoval za ni jako lev. Měl ji opravdu moc rád,“ myslí si Penk.

Nabízel jí pomoc s léčbou závislosti

Podle informací, které nedávno vypluly na povrch, spolu ale ve skutečnosti tehdy telefonovali. „Při vyšetřování smrti paní Bartošové byl posledním číslem, na které volala, telefon registrovaný na pana Karla Gotta. Hovor proběhl 29. dubna v 10:15 a trval cca 50 vteřin,“ prozradil nejmenovaný zdroj z pražské policie serveru Blesk. Obsah telefonátu je však zahalen tajemstvím. Legendární zpěvák byl idolem Bartošové už od dětství.

Zpěvačka Iveta Bartošová iZdroj fotografie: Nextfoto

Možná u svého oblíbeného kolegy a dobrého přítele hledala útěchu nebo se s ním chtěla jen nenápadně rozloučit. Pravdou je, že v posledních letech se Gott o stav Bartošové zajímal a nabízel jí pomoc s léčbou psychických potíží a závislostí. „Neustále mi tvrdila, že je v pořádku, že to bude dobré. Lidsky mne to velmi mrzí, protože jsem společně s kolegy tušil, že se může stát něco strašného,“ svěřil se Gott po smrti Bartošové deníku.

Co si myslíte o příběhu Ivety Bartošové?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články