Pes z ulice měl na sobě 3 kila chlupů a drdolů na srsti. Nemohl se kvůli nim ani hýbat, pak prošel razantní proměnou

Na veterinárních klinikách se setkávají s mnoha případy. Některé končí bohužel špatně a jiné dobře. Příběh se šťastným pejskem potkal i Shih Tzu, kterého zbavili několika kil chlupů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Psi, kteří se ocitnou na ulici, začnou po nějaké době strádat. Jejich srst je znečištěná a plná škodlivého hmyzu. Tělo pohublé a mohou mít i různé nemoci. To samé se stalo i jedenáctiletému zatoulanému psovi. Ten se dostal do péče veterinářů, kteří jej zbavili nadbytečných chlupů a poskytují mu péči i nadále.

Kvůli hustým chomáčům chlupů se pes téměř nemohl hýbat

Shih Tzu měl velké problémy s chůzí a pohybem. Tyto problémy mu způsobovaly chlupy, které byly zacuchané a visící po celém těle. Poté, co se dostal z ulice na veterinární kliniku, se začalo hned s holením. Celkem mu byla oholena téměř 3 kila chlupů, která ho omezovala v pohybu.

Když veterináři dokončili holení srsti, byl pejsek k nepoznání. Tomuto pejskovi je 11 let a dostal jméno Simon. Bohužel se jedná o psa, který žil na ulici. Simona přivezli do KC Pet Project v Kansasu, když se kvůli hustým a zacuchaným chlupům skoro nemohl hýbat. Odstranění chlupů trvalo téměř 2 hodiny a Simon kvůli nim vážil skoro 9 kilo.

Simonovi nebyly vidět ani uši

Jeho přirozená barva srsti je bílá, ale po přívozu na veterinu měla srst tmavě hnědou barvu a už mu nebyly vidět ani uši. Z kliniky, na které se Simon ocitl bylo pořízeno video. V tom žena říká, že tento jedenáctiletý Shih Tzu přišel pravděpodobně v jednom z nejhorších případů se špatnou srstí, který kdy viděli.

@kcpetproject

An update on Simon! #animalshelter #shelterdog #kansascity #kcpetproject #shihtzu #matteddog

♬ Here Comes the Sun – Relaxing Instrumental Music

Dále žena na videu říká, že mohou pouze spekulovat o tom, jak dlouho trvalo, než se dostal do tohoto stavu. Informovala, že si jsou jistí, že se život Simona brzy velice zlepší. Ve videu také dodala, že veterináři teď budou mít „únavnou práci“ s oholením každého kousku zacuchané srsti.

Pomoc Simonovi přišla brzy

Aby se Simon mohl znovu volně pohybovat, pustili se lékaři do holení. Na videu lze vidět, jak Simon leží nehybně, zatímco veterináři mu holí každý kousek špatné srsti. I přes to, že zacuchané chlupy byly téměř po celém těle, má Simon kůži v dobrém stavu.

V druhém videu žena sděluje, že Simon se stále nachází na klinice, ale je vcelku zdravý. Dodala, že Simon má několik menších zdravotních problémů, včetně chronického suchého oka. „Zoufale potřebuje ošetřit zuby a kvůli zplstnatělé srsti a tomu, jak dlouho ji měl, si příliš zkorigoval krok. Takže ještě nechodí úplně správně, ale doufáme, že se to časem upraví.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články