Zpěvák Pavel Callta sklidil úspěch už v roce 2011, kdy se zúčastnil soutěže ČSMT. Lucie Bílá už tehdy odhadla, že se proslaví

Zpěvák se proslavil především díky účasti ve známé televizní talentové soutěži, kde předvedl úžasný pěvecký výkon.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

V druhé řadě televizní show Česko Slovensko má talent, která byla vysílána v roce 2011, se objevilo mnoho zajímavých soutěžících. Celou soutěž sice vyhrál cizinec, ale Česká republika díky ní objevila dva talentované mladé zpěváky, kteří se poté velmi proslavili a nyní je znají nejen Češi, ale také zahraniční diváci a posluchači. Této řady se zúčastnila nejen Eva Burešová, jež je nyní slavnou zpěvačkou a herečkou, ale také tehdy naprosto neznámý Pavel Callta, jenž předvedl dechberoucí pěvecké vystoupení.

Ohromil porotu i diváky

Přestože se jednalo o teprve druhý ročník soutěže Česko Slovensko má talent, byla tato show diváky velmi oblíbená. Objevilo se v ní mnoho talentů a zajímavých umělců. Za porotcovský stůl tenkrát zasedli Jaro Slávik, Lucie Bílá a Martin Dejdar. Moderátorské role se ujali Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch, které diváci především díky jejich humoru a profesionalitě milovali. Když přišel na pódium tehdy dvaadvacetiletý Pavel Callta, nikoho by nenapadlo, že z něj jednou bude opravdu slavný zpěvák.

Ze začátku působil velmi nervózně, ale jakmile začal zpívat píseň od Bruna Marse, očividně z něj nervozita spadla a jeho zpěv byl skvělý a suverénní. Publikum jej za jeho vystoupení odměnilo ovacemi ve stoje. A ani porota nešetřila slovy chvály. „Pavlíčku, jedinkrát v životě ti budu říkat Pavlíčku, protože si to potom, až budeš hrozně slavnej zpěvák, už nikdy nedovolím. Ale řeknu ti Pavlíčku. Konečně přišel do naší soutěže někdo, kdo je krásnej, myslím duší, a kdo ještě tak báječně zpívá jako ty,“ rozplývala se nad zpěvákovým výkonem Lucie Bílá.

Soutěž mu pomohla se proslavit

Pavel Callta je český zpěvák, textař a hudební skladatel. Soutěž Česko Slovensko má talent mu dopomohla k proslavení se a již v roce 2015 vydal své debutové album Momenty, jehož kmotrou se stala Lucie Bílá, která jej v televizní show po jeho vystoupení vychválila do nebes. V tomtéž roce dokonce získal v Českém slavíkovi Mattoni nominaci na Objev roku.

O dva roky později vyhrál jako zpěvák roku Hudební ceny Evropy 2. Spolupracoval se svými hudebními kolegy, se kterými nazpíval duety, a to s Leošem Marešem a Martou Jandovou. Duet s ní složil za pár hodin a tato skladba se stala úvodní písní pro Avon pochod v roce 2019.

Pavel Callta je důkazem, že sebrat odvahu a přihlásit se do talentové soutěže je opravdu velký krok pro nastartování kariéry. Ostatně to stejné se povedlo i již zmiňované Evě Burešové. V letošním roce bude vysílán další, již 11. ročník soutěže Česko Slovensko má talent. Diváci tedy mohou s napětím očekávat, jaké další hvězdy se díky této televizní show zrodí.

Jak se vám zpěvákův výkon líbil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články