Dáda Patrasová se snažila vyhnout vězení všemi možnými způsoby. Jaký trest jí hrozí za 2 způsobené autonehody?

Policie nashromáždila v případě autonehody herečky dostatek důkazů, jež státnímu zástupci stačily k podání obžaloby. Podle ní hrály při incidentu roli návykové látky.

Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová v barevných šatech i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Z dopravní nehody, která se stala loni jen pár metrů od jejího domu na Vinohradech, herečka Dagmar Patrasová (67) nevyvázne hladce. Poté, co nabourala jiný vůz a pak poslala své auto do betonového sloupku, měla odmítnout zkoušku na přítomnost alkoholu. Policie zahájila úkony v trestním řízení a vypadá to, že se jí podařilo nashromáždit dostatek důkazů. Státní zástupce s nimi totiž zamířil k soudu. Někdejší královně dětských srdcí hrozí tři roky za mřížemi.

Herečce hrozí roky ve vězení

 „Státní zástupce podal v dané věci k Obvodnímu soudu pro Prahu 10 obžalobu na ženu ve věku 67 let pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky podle paragrafu 274 odstavce 1, 2 písmena a) trestního zákoníku, kterého se tato žena měla dopustit dne 23. května 2022 tím, že po předchozím požití alkoholických nápojů řídila osobní automobil a způsobila dvě dopravní nehody,“ cituje TN.cz státního zástupce Richarda Houdka.

Přestože to původně vypadalo, že incident vyšumí pomyslným plácnutím přes ruku v podobě pokuty za přestupek, všechno je jinak. Herečka čelí obžalobě a hrozí jí až tři roky ve vězení, zákaz řízení nebo peněžitý trest. Každý by udělal cokoli, aby se nejtvrdšímu postihu vyhnul. Patrasová rázně protestuje proti tomu, že by před jízdou pila. „To nebylo pod žádným vlivem alkoholu. Nikdo mi nebral krev, nikdo mi nedával dýchnout,“ řekla serveru.

Bere léky, má problémy s páteří

Podle policie to tak ale úplně nebylo. „Řidička nabourala do zaparkovaného auta a následně do betonových zábran. Odmítla se podrobit dechové zkoušce,“ uvedl tehdy mluvčí pražské policie Jan Daněk. Pár desítek minut po nehodě vznikla nahrávka, která obletěla internet. Ukazuje Patrasovou, jak po vinohradských ulicích jde velmi nejistým krokem. Když ji po bouračce kontaktoval server Extra, hovořila prý rozvláčně, a dokonce tvrdila, že vůbec neřídila.

Felix Slováček a Dagmar Patrasová iZdroj fotografie: Nextfoto

Časem ale herečka mluvila o incidentu jinak. „Beru léky a byla jsem v šoku. Mám problémy s páteří. Ty mám z mládí z gymnastiky. Striktně odmítám, že bych dechovou zkoušku odmítla kvůli podnapilosti,“ svěřila se serveru. Později Patrasová argumentovala, že problém byl s jejím vozem. „Auto se při jízdě začalo chovat zvláštně. A když jsem chtěla zatočit k domu, už to vůbec nešlo a stalo se, co se stalo,“ cituje ji Extra.

U jiného incidentu nadýchala 2,5 promile

Podle herečky měl selhat motor jejího vozu. „V servisu zjistili, že byl problém v motoru. Ale víc tomu nerozumím. Jen mi řekli, že kdyby se to stalo na dálnici, bylo by to špatné. Naštěstí k tomu došlo u domu. Je to stará kára, ale mám ji ráda. Uvidíme, jestli se vůbec vyplatí ji opravovat,“ vysvětlila serveru. „Nebyla to tedy moje vina, ale vina poruchy auta. Hlavně že se do mě zase všichni pustili,“ postěžovala si.

Nejde o jediný incident, při kterém měl sehrát roli alkohol. Nehodu měla Patrasová už před pěti lety. Po příjezdu policistů nadýchala 2,5 promile. Dostala pokutu ve výši 150 tisíc korun a přišla na rok a půl o řidičský průkaz. Že má problémy s alkoholem, nezastírá ani její manžel hudebník Felix Slováček (80). „Dáda je teď dva dny střízlivá. Vydrží ale nepít jen krátce, zase do toho spadne. To já už nevydržím a už ji nechám odvézt na léčení,“ řekl v prosinci Extra.

Co říkáte argumentaci herečky ohledně nehody?

Zdroj: Extra, TN.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články