Byl klinicky mrtvý. Prý už ví, jak peklo vypadá: „Už nikdy nebudu stejný jako dřív“

Americký pastor popsal, jak vypadá peklo, které zažil během klinické smrti. Setkání se smrtí ho ovlivnilo do konce života.

Plameny ohně i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Snad každý člověk si někdy položil otázku, co se děje po smrti. Smrt a konec lidského života jsou nevysvětlitelné fenomény, které podněcují lidskou představivost. Zvláštním stavem je tzv. klinická smrt, kdy v organismu dojde k zastavení srdeční činnosti a dýchání, avšak centrální nervový systém včetně mozku je stále funkční. Lidé, kteří tento stav zažili, svůj zážitek se smrtí obvykle zveřejní. Barvitě přitom popisují, co se v jejich mysli odehrálo. Jedním z nich je také americký pastor Gerald Johnson.

Pastor zná podobu pekla  

Gerald Johnson z Michiganu je na sociálních sítích poměrně aktivní osoba, která často zveřejňuje videa s náboženskou tematikou. Poté, co v roce 2016 prodělal infarkt, nastal u něj stav klinické smrti. Zatímco jiní lidé popisují setkání se smrtí jako například cestu do nebe nebo za světlem, případně uvádějí, že se na druhém břehu setkali se svými blízkými, kteří již zemřeli, pastor ve svém příběhu líčí pravou cestu do pekel!

V pekle hrály hitovky

To, co zažil, navždy ovlivňuje jeho život. „Nepřál bych to ani svému nejhoršímu nepříteli,“ přiznává. Popisuje, jak se setkal se samotným satanem. Jeho vzhled mnohé překvapil: „Oči měl vypoulené. Na krku měl řetězy. Byl jako pekelný pes.“ V Johnsonově popisu pekla mučili ďáblové zatracené duše. Poměrně kuriózní je ve vyprávění detail, že během pekelného mučení zněly dvě písně: „Don’t Worry, Be Happy“ od Bobba McFerrina a „Umbrella“ od Rihanny.

@geraldajohnson1 My experience when I saw hell in February 2016. I’ll never be the same after that. #hell #jesus #unforgiveness #forgive #godsaid #encouragement #geraldajohnson #jesuslovesyou #moveforward ♬ original sound – Gerald Johnson

Došel k odpuštění

Pastor tvrdí, že díky tomu, že na chvíli skutečně zažil, jak vypadá pravé peklo, si uvědomil, že by měl odpustit všem nepřátelům, kteří mu během jeho života ublížili. Dodává také, že padlý anděl věří v člověka, i když nevěří v nebe, peklo, Boha nebo satana. „Už nikdy nebudu stejný jako dřív,“ uzavírá své vyprávění. Jeho zkušenost s peklem můžete zhlédnout ve videu.

Co si o fenoménu klinické smrti myslíte vy?

Zdroj: Popularne
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články