Tereza (58) měla „štěstí v neštěstí“. Otrava jídlem jí sice zničila dovolenou, ale zachránila život

Po zkonzumování podezřelých mušlí žena hodiny bez ustání zvracela a začala blouznit. Když jí lékaři v nemocnici vyšetřovali, odhalili neuvěřitelnou věc.

Starší žena trpí bolestí břicha i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zaslouženou dovolenou si lidé chtějí hlavně užít a odvézt si z ní neopakovatelné zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Ne vždycky se to ale podaří, jak člověk plánuje, a nepředvídatelné okolnosti mohou výlet v mžiku totálně zhatit. Vyprávět by o tom mohla žena, která na svou dovolenou zřejmě nikdy nezapomene. Skončila totiž v nemocnici s otravou jídlem. Nepříjemná lapálie jí ale paradoxně zachránila život.

Otrávila se jídlem, ale to nebylo všechno

Romantickou dovolenou si chtěla osmapadesátiletá Theresa Hardwicková, která žije v britském Petersfieldu, užít se svým manželem při cestách po francouzské Bratni. Chtěli se bavit, ochutnávat vynikající vína od lokálních producentů a smlsnout si na vyhlášených specialitách. Jenže po konzumaci mušlí se ženě udělalo špatně a začala zvracet. Její stav se postupně zhoršoval. Když začala blouznit, nebylo už na co čekat.

operace břicha

Nešla k lékaři, protože za svým velkým břichem nehledala nic zvláštního. V břiše jí mezitím vyrostl 47kilový nádor

Vypadalo to, že se žena otrávila jídlem a bez lékařské pomoci se neobejde. Manželé měli po dovolené. „Měla jsem záchvat, při kterém jsem mluvila nesmysly, zvracela jsem několik hodin bez přestávky a byla jsem extrémně dehydrovaná,“ svěřila se serveru NewYorkPost. Její manžel byl tak vyděšený, že zavolal záchranku, která ji převezla do nemocnice. To, co lékaři zjistili, bylo neuvěřitelné.

Nádor nenápadně rostl v hlavě desítky let

Ukázalo se totiž, že Hardwicková měla štěstí v neštěstí a otrava jídlem jí nakonec zachránila život. Její stav byl totiž vážný. Lékaři se snažili zjistit, co přesně tak silnou reakci způsobilo. Podrobné vyšetření odhalilo, že žena trpí velmi vážným onemocněním. Měla nezhoubný nádor na mozku, o jehož existenci nevěděla. Dosud jí nezpůsoboval žádné potíže. Útvar, který lékaři objevili, byl podle webu Express velký jako vajíčko a v hlavě pacientky mohl růst třicet let.

rentgen mozku iZdroj fotografie: Depositphotos

Osmapadesátiletá žena se okamžitě podrobila operaci. Chirurgický zákrok, při kterém se lékařům podařilo úspěšně odstranit z mozku celý nádor, trval sedm hodin. Podle předpokladů by se Hardwicková měla zotavit bez následků. Bude však muset chodit na pravidelné skenování mozku. Žena si uvědomuje, že mohla zemřít. Za to, že se otrávila mušlemi na dovolené, je vděčná. „Kdyby se mi to nestalo, ten nádor by nenašli a bůhví, co by bylo,“ dodala.

Co říkáte na děsivý dovolenkový příběh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články