Otec chtěl nechat propíchnout ouška své teprve 2týdenní dcery. Odborník to však striktně odmítl

Když si britský piercer vyslechl požadavek otce, jenž chtěl nechat propíchnout uši malému miminku, okamžitě to odmítl.

píchání uší i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina rodičů se po narození potomka snaží o tu nejlepší možnou péči. Pokud se jedná o holčičky, většina matek zvažuje, zda jim nechat propíchnout uši kvůli nošení náušnic. Avšak názory na to, kdy je nejlepší doba pro tento úkon, se dost liší. Jedno je ale jisté, provést to čerstvě narozeným miminkům je naprostá hloupost. To také potvrdil piercer, který odmítl požadavek zákazníka, jenž chtěl nechat propíchnout ouška své teprve dvoutýdenní dcerce.

Chtěl nechat propíchonout uši dvoutýdenní dceři

Když mladý piercer Adhum Price žijící v anglickém Birminghamu přišel ráno do zaměstnání, rozhodně netušil, co jej ten den čeká za šílenou situaci. Svou práci v kosmetickém salónu miluje, protože může dělat svým klientům radost a plnit jim sny. Avšak tento den byl pro něj opravdu nezapomenutelný. Když do dveří vešel muž s miminkem v kočárku, přišlo to Adhumovi mírně zvláštní. Ale nechtěl dělat ukvapené závěry a počkal, co mu zákazník sdělí a s jakým přáním přišel.

Muž se rozpovídal a hned na začátku řekl, že má jasný plán, jak to bude vypadat. Naléhavě prosil, aby Price propíchl uši jeho dceři. Piercer si původně myslel, že má tento člověk ještě jednu dceru, která je starší a chce jí to dát třeba jako dárek. Jak se však ukázalo, bylo to zcela jinak. Muž požadoval propíchnutí ušních lalůčků miminka v kočárku, které mělo pouhé dva týdny. Price nemohl uvěřit svým uším a doufal, že si z něj otec dítěte dělá legraci. Jak se však ukázalo, nedělal.

Piercer to striktně odmítl

Když piercer zjistil, jak staré miminko je, málem vybuchl vztekem. Musel se držet hodně zpátky, aby nezačal na muže křičet a nezasypal ho hromadou nadávek. Nedokázal pochopit, jak by mohl rodič vystavit novorozené dítě takové bolesti a možným komplikacím. Nakonec se ale kousl do jazyka a pevně, ale zdvořile řekl: „Ne, omlouvám se, ale vašemu miminku, kterému jsou teprve dva týdny, uši nepropíchnu.“ Otec však nadále trval na tom, že tento úkon požaduje, navíc se holčička jehel nebojí.

@adhum_piercer_from_brum Some people need the tea ☕️ on informed consent, but tome and a place i guess. #fyp #foryoupage #piercingtiktok #piercersoftiktok #ukpiercers #informedconsent #underagechildrencannotgiveinformedconsentforpiercings #underage ♬ original sound – 𝔄𝔡𝔥𝔲𝔪 𝔓𝔯𝔦𝔠𝔢

Na to mu tento odborník na kosmetiku vysvětlil, že by se měl s dcerou vrátit za pár let, až bude při plném vědomí. Po ostřejší výměně názorů neutěšený otec odešel pryč. Piercer byl z této situace tak vykolejený a naštvaný, že se rozhodl o tom natočit video, které pak sdílel na TikToku. Pod ním se rychle strhla bouřlivá debata, kde jeden z komentujících napsal: „Přivádí mě k šílenství, že někteří rodiče mají pocit, že vlastní tělo svého dítěte. Díky, že jste se zachoval tak rozumně.“

Je čistě na rodičích, zda se rozhodnou svému dítěti uši propíchnout, nebo ne. Někteří vážně čekají léta, aby se o tom mohli se svým potomkem pobavit, probrat spolu veškerá pro a proti, na základě čehož se dítě rozhodne samo. Kdybyste však čekat nechtěli, doporučená doba pro tento úkon je alespoň po prvním očkování, hlavně proti tetanu, což bývá někdy kolem třetího měsíce věku. Pro dvoutýdenní miminko je to tedy opravdu nevhodné.

Co říkáte na požadavek otce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články