19měsíční miminko zemřelo, když si na dovolené zdřímlo. Rodiče žalovali Airbnb za vraždu své dcery

Z pohodové rodinné dovolené na Floridě se stala největší katastrofa jejich života. Dceru uložili ke spánku, nevědomky se s ní tak navždy loučili. Po chvíli se v domě otrávila.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lydie a Boris Lavenirovi z francouzského Guadeloupe si nikdy nepředstavovali, že by mohli svou 19měsíční dceru Enoru jakkoliv ohrozit tím, že ji nechají spokojeně odpočívat. Před zdřímnutím si holčička hrála v kuchyni s hrnci a pánvemi, než ji rodiče uložili k dvouhodinovému spánku. Netušili však, že to bylo naposledy, co se na ně jejich malá dcera usmála.

Rodina vyrazila na dovolenou

Když Lydie a Boris odjeli v srpnu roku 2021 s celou svou sedmičlennou rodinou na dovolenou do Miami v USA, netušili, že se tento výlet promění v jejich největší noční můru. Rodina si pronajala dům na Floridě přes populární web Airbnb. K tragédii došlo až ke konci jejich jinak veselého a bezstarostného pobytu, který si všichni užívali.

Ostatní odešli na zahradu

Podle jejich pozdější výpovědi plánovali ve svém pronajatém bytě nechat dívku na chvíli usnout a mezitím si hrát s ostatními dětmi na zahradě. Enora si zprvu v domě spokojeně hrála s ostatními, ale matka byla rozhodnutá dodržet její spánkový režim. Uložila ji do postýlky v obývacím pokoji a odešla za Borisem a dětmi. Když se ji ale rozhodla po pár hodinách zkontrolovat, uvědomila si, že je v pokoji příliš velké ticho.

Malé miminko spánek iZdroj fotografie: Depositphotos

Matka na místě strnula hrůzou

Boris slyšel z obývacího pokoje nelidský křik a ihned přiběhl na místo. „Enora je mrtvá,“ křičela zběsile matka. Jejich dcera ležela s namodralým obličejem a pěnou v ústech nehybně na lůžku. Rodina okamžitě zavolala tísňovou linku, ale v době příjezdu záchranářů bylo na její záchranu pozdě. Dítě bylo na místě prohlášeno za mrtvé.

Šokovaná rodina je zažalovala

Pitva odhalila, že Enora zemřela na otravu fentanylem, opioidem, který je velmi silnou omamnou drogou. Zpočátku padalo podezření na rodiče dívky. To se však rychle změnilo poté, co Lydie i Boris měli negativní test na tuto drogu a vyšetřovatelé nemohli v jejich domě najít ani stopu fentanylu. Vyšetřovatelé a rodina se tázali: Kde se tedy fentanyl vzal? 

Viníci byli nakonec nejasní

Rodina by ráda věřila, že s tím měli něco společného předchozí nájemníci. Ti se přiznali, že týden před příjezdem Lydie a Borise v domě pořádali večírek plný kokainu. Tito nájemci však byt rezervovali přes jiný web, než byl Airbnb. Podle právníka rodiny tedy není účelem žaloby určit zdroj smrtící drogy, ale dokázat, že Airbnb bylo nedbalé, protože byt nebyl po předchozích nájemnících řádně uklizen.

bílá rakev s růžemi iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyšetřovatelé případ uzavřeli

Viník nebyl nikdy určen, což vedlo vyšetřovatele k závěru, že dceřina srdcervoucí smrt byla nešťastná náhoda. V současné době nejsem schopen určit, jak Enora požila fentanyl,“ stálo v závěrečné zprávě. „Proto zároveň nejsem schopen uvést pravděpodobnou příčinu vedoucí ke smrti Enory a její viníky. V současné situaci bude způsob smrti uveden jako bezpříčinný.

Co podle vás vedlo k dívčině smrti?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články