Novorozeně balancovalo mezi životem a smrtí. Zdravotní sestra porušila nemocniční řád, aby jej zachránila

Dvojčata se narodila předčasně. Jedno postupně sílilo, ale druhé čím dál tím víc sláblo. Rodina začínala ztrácet naději, ale personál nemocnice se rozhodl zakročit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud máte špatný den, pouhá přítomnost někoho, koho máte rádi, vám může zlepšit náladu. Mnozí z vás to jistě již zažili, když jste například po stresujícím dni potřebovali jen obyčejné objetí. Když je vaše milovaná osoba nablízku, jako by všechny problémy zmizely. Pro dvojčata Kyrie a Brielle Jacksonovy, která se narodila v americkém státě Massachusetts, to však mělo úplně jiný význam. Není nic důležitějšího než pravá láska. Ať už jde o lásku mezi partnery, rodiči a dětmi, nebo přáteli. Láska má jednoduše velkou moc.

Dvanáct týdnů před termínem porodu

Když procházíme těžkými časy, je mnohem lepší být obklopen lidmi, kterým na nás opravdu záleží. Díky jejich blízkosti a lásce dokážeme přežít i ty nejtěžší a nejtemnější chvíle života. Někdy se stává, že se potýkáme s obtížemi hned po narození a už tehdy musíme čelit těžkým výzvám. Zářným příkladem jsou právě dvojčata Kyrie a Brielle Jacksonovy. Děti se narodily v říjnu roku 1995, dvanáct týdnů před termínem porodu. Vážily necelý kilogram. Předčasný porod vážně ohrozil zdraví obou dívek. Zpočátku byla dvojčata umístěna v oddělených inkubátorech.

Po porodu Kyrie rychle nabrala sílu a dostatečně přibrala na váze. Její sestra Brielle to však měla mnohem těžší. Hodně křičela a plakala, což jí ztěžovalo dýchání. To trvalo tak dlouho, že dívce postupně zmodral obličej. Uplynulo několik dní a stav malé Brielle se neustále zhoršoval. Personál nemocnice si uvědomil, že pro záchranu života holčičky je třeba udělat něco jiného. Jedna ze sester ji vytáhla z inkubátoru, aby mohla dívka cítit bližší kontakt. Nechala také otce dívky, aby si dítě pochoval. Brielle byla neustále zabalená do deky.

Pomalu objala svou sestru

Zdravotní sestřička věděla, že dívce ubývá čas. Vzpomněla si na něco, co slyšela během pracovní cesty do Evropy. I když to bylo proti nemocničním pravidlům a předpisům, věděla, že to musí aspoň zkusit. Rozhodla se dát Brielle do inkubátoru k její sestře Kyrie, která prospívala mnohem lépe. Po chvíli se Kyrie přesunula blíž ke své sestře, která ležela vedle ní, aby ji utěšila. Pomalu objala svou slábnoucí sestru. Briellin zdravotní stav se náhle výrazně zlepšil a začalo se jí lépe dýchat.

Také její téměř neustálý pláč ustal a rychle se jí vrátil zdravý odstín pleti. Během několika následujících týdnů se Briellin stav neustále zlepšoval. A to jen proto, že byla Kyrie nablízku. Tento jedinečný okamžik obou dvojčat zachytil fotograf z místních novin. Fotografie se stala velmi populární a zůstává taková po mnoho let. Později z obou děvčat vyrostly zdravé děti. Pro rodiče dívek, Heidi a Paula, však byly zprávy o jejich rodině příliš velkým soustem. Přesto se stala fotografie populární po celém světě.

Co si myslíte o účincích objetí na zdraví člověka?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články