Zahodila své čerstvě narozené dítě do trávy u nemocnice a utekla. Po několika dnech se však pro něj vrátila a chtěla ho zpět

Někdy člověka v životě potkají různé situace, kvůli nimž musí učinit rozhodnutí, která by běžně rozhodně neudělal. Jenže bohužel mnohdy nemá na výběr.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Elena Serebrovskaya
                   

Když se ženě narodí dítě, většinou to bere jako takový malý zázrak a nemůže se dočkat na to, až mu společně s partnerem začne ukazovat svět. Bohužel ne všechny ženy otěhotní plánovaně a také nemusí mít partnera, který by si dítě chtěl nechat, a tak zůstanou na výchovu samy. A pokud se rozhodnou, že si dítě nemohou dovolit, mohou ho dát do babyboxu. Jenže ne všude tuto možnost mají.

Nemohla si dítě nechat

Když jedna mladá žena z Ruska otěhotněla, neměla ani přítele, ani stálou práci. Když s tím přišla za svými rodiči, nechtěli o tom ani slyšet a nutili ji jít na potrat. To ona ale odmítala, protože přece nemůže odepřít život nebohému děťátku. Jenže čas plynul a ona věděla, že se o dítě nebude moci postarat, tedy zatím ne. A tak pár dní po tom, co porodila, zabalila malou holčičku do deky, položila ji do trávy k nemocnici a doufala, že si ji někdo vezme.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Starší žena ji odnesla do nemocnice

Naštěstí šla kolem jedna starší žena, která zaslechla tiché sténání, a tak se porozhlédla po okolí. Všimla si fialové deky, z níž ten zvuk vycházel, a když k ní přišla a uviděla malé miminko, měla z toho šok. Ale děťátko vzala a odnesla do nemocnice, kde se na holčičku podívali lékaři. Vedle holčičky ležely ještě pleny, oblečení a sada dětské výživy, takže nikdo nechápal, co se to právě stalo.

Žena napsala dopis

Když lékaři holčičku svlékali, našli pod jejím oblečením dopis od její matky. V tom dopise žena prosila o odpuštění a vysvětlovala, že se nyní nemůže o malou postarat. Ještě napsala, že holčička se jmenuje Uljana, narodila se 12. srpna a je zdravotně v pořádku a moc hodná. Na závěr dopisu ještě slíbila, že jakmile to bude možné, pro holčičku se vrátí. Jen teď zkrátka nevidí jiné řešení.

Opravdu se pro ni vrátila

Lékaři ale dopisu moc nevěřili, protože se s tímto setkali už mnohokrát, a tak začali holčičku připravovat na adopci. O několik dní později se ale v nemocnici objevila mladá žena, která se o holčičku velice zajímala. Lékaři nakonec zjistili, že je to její matka, jež jim potom řekla svůj příběh. Během těch několika dní ji ale její rodiče vzali k sobě s tím, že chtěli vychovávat své vnouče, takže žena už má kde bydlet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Z hlediska zákona ale už bylo pozdě, a tak žena musela podstoupit testy DNA, psychologické testy a několik výslechů na policii. Nakonec jí po čtyřech dlouhých měsících soud dcerku vrátil zpět a teď už jsou konečně spolu. Z ženy je teď opravdu výborná matka, která by pro svou dceru udělala cokoliv.

Jak byste se na místě matky zachovali vy?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu
Události247.cz
Události247.cz
Google upozornil na aplikaci iRecord, která dokáže odposlouchávat zařízení. Lide by si prý měli smazat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů