Karma zafungovala: Žena, která vyhodila odpadky v lese, už to nejspíš nikdy neudělá. Dostala pořádnou lekci

Žena dostala cennou lekci za to, že vyhodila odpadky do přírody. Nyní už pravděpodobně v lese nikdy nic nevyhodí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Znečišťování přírody se stále opakuje, i když mají lidé dostupné popelnice, kontejnery na třídění odpadu, sběrné dvory, výkupy železa a mnoho dalších míst, na nichž mohou zanechat odpad zdarma nebo za menší poplatek. Někteří lidé ale nechtějí platit nic a vytváří skládky v přírodě, které jsou nelegální. V mnoha případech se nepřijde na to, kdo odpad v přírodě zanechal a nemůže být viníkovi uložena pokuta či jiný trest. Tato žena však na něco v odpadcích zapomněla a brzy ji čekalo překvapení.

Vytváření černé skládky

Jakmile někdo odveze odpad někam, kde nemá být, může mu za to hrozit trest. Odpadky se vyhazují na určitá místa, ale mnoho lidí na to nedbá. Když se podaří dohledat viníka, může dostat za vytváření černé skládky pokutu do 100 000 Kč (fyzická osoba). Pokud černou skládku vytvořila firma, hrozí jí pokuta až do výše 2 000 000 Kč. Tyto černé skládky později uklízí brigádníci. Náklady jdou za správou chráněné oblasti a za obcí.

Žena zanechala odpadky na okraji lesa

Je až podivuhodné, že černé skládky zakládají v mnoha případech místní občané, kteří ignorují pravidla o tom, kam odpad odkládat. Podobně to udělala žena z Rumunska, jež zanechala na okraji lesa krabici s odpadky. Pravděpodobně si myslela, že její čin jí projde. Les měla nedaleko domova, a tak nemusela daleko. Na stejné místo však nechodila pouze ona. Jednoho dne totiž krabici našel kolemjdoucí mladík.

Mladík, který našel černou skládku

Do lesa chodil i mladý muž, který na černou skládku narazil. Nejprve se mu zdálo divné, kdo by zanechal smetí v krabici, ale jakmile se do ní podíval, viděl uvnitř opravdu odhozené odpadky. Špatnou zprávou pro tvůrce této černé skládky bylo to, že mezi nepořádkem byla faktura, jež obsahovala všechny náležitosti. Díky tomu mladík věděl, kdo skládku založil. Rozhodl se tedy pro zajímavé řešení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ohlášení černé skládky

Jestliže osobně narazíte na černou skládku, měli byste to nahlásit na příslušné úřady. Dobrým řešením je zavolat, nebo napsat na obecní / městský úřad a o této skutečnosti úřady informovat. Pokud si všimnete i tvůrce černé skládky, nebojte se zavolat policii a pořídit snímky či video. Díky tomu se bude policii viník lépe dohledávat, kdyby z místa utekl.

Tento mladík se však rozhodl jinak. Balíček s odpadky zabalil a vzal ho na poštu. Zde uvedl adresu a jméno ženy z faktury. Do několika dní tak jistě přišel dámě balíček domů zpět. Pravděpodobně už bude vyhazovat odpadky na místo, kam patří. Mladý muž tento čin udělal z prostého důvodu. Když byl malý, vyhodil žvýkačku na zem. Po chvilce k němu přišel muž, který mu nalepil žvýkačku do vlasů, aby si zapamatoval, že na zem žvýkačky nepatří.

Co byste udělali s nalezenými odpadky v lese vy?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám