Mysleli si, že se pes ochomýtá kolem hrobu, protože patří jeho majiteli. Poté si ale všimli něčeho zvláštního

Obyvatelé městečka si mysleli, že pes nechce opustit náhrobek, protože nechce opustit svého milovaného páníčka. Poté ale zaregistrovali velkou díru, kterou vyhrabal.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak je dobře známo, tak mateřská láska i hory přenáší, když je to potřeba. A nejde jen o lidi. Každá kočka má někde svou mámu, stejně jako každý pes nebo slon. Před rokem se na sociálních sítích rozšířila fotografie psa schouleného pod náhrobkem v Srbsku. Tento příspěvek rozvířil rozporuplné reakce. Každý uživatel měl na něj jiný názor a myslel si svou vlastní verzi toho, co vlastně zobrazuje.

Pravda byla úplně jinde

Obrázek obletěl celý svět a většina si myslela, že pejsek truchlí nad svým zesnulým majitelem. Nebyla by to ostatně první ani poslední ukázka oddanosti zvířete ke svému pánovi, pro kterou není hranicí ani svět živých či mrtvých. Pejsek si u náhrobku pomalu vytvořil pomocí svých tlapek otvor do země. Ačkoli je internet plný podobných dojemných příběhů, pravda o obrázku byla úplně jiná.

Pes nevykopal díru pod náhrobkem ze smutku. Udělal to totiž z lásky. Jak se později zjistilo, tak šlo o fenku. Ta potřebovala ochránit svá čerstvě narozená štěňata a neměla jinou možnost než vykopat díru v zemi. Novopečená psí maminka hledala pro své děti úkryt a rozhodla se pro otvor v zemi. Pravděpodobně se jí to zdálo jako nejlepší řešení, jak se postarat o štěňata.

Získala si fenčinu důvěru

Šlo o naprostou náhodu, že se rozhodla úkryt vytvořil přímo pod náhrobkem. Psí rodinka se následně naštěstí nemusela dlouho skrývat. O osudu fenky a štěňátek se dozvěděla místní obyvatelka Vesna Mihajloski, která se ujala záchranné akce. Nejprve si musela získat fenčinu důvěru a ukázat jí, že nemá žádné špatné úmysly. Následně zorganizovala přesun.

iZdroj fotografie: Piqsels

Celé rodině se dostalo veterinární péče. Štěňata mají ty nejlepší předpoklady pro to, aby z nich vyrostli zdraví a šťastní psi. Jejich mamince se velmi ulevilo, když se jim všem dostalo pomoci. Jejich zachránkyně Vesna na pejsky doteď dohlíží. S jejich aktuálními páníčky je stále v kontaktu. Vyměňují si nové zprávy a fotografie, které obsahují informace o tom, jak se všem zvířátkům daří.

Co jste čekali, že bude hlavním důvodem psího chování?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články