Matka hodila 3letou dceru do výběhu medvědů a nechala ji napospas smrti. Medvědice ji ale přechytračila

Rodiče často chodí se svými dětmi do zoo, aby jim ukázali různá zvířata, která běžně nejsou k vidění. A dětem se tyto výlety vždy velmi líbí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Před několika dny se v Taškentu, hlavním městě Uzbekistánu, stalo něco, co lze jen stěží ignorovat. Jedna žena šla se svou dcerou do zoo, na čemž by nebylo vůbec nic divného, jenže matka najednou vzala holčičku do náruče a hodila ji medvědům. Každý čekal, že se na ni medvědi vrhnou a roztrhají ji, ale naštěstí si dívky jako první všimla medvědice Zuzu. Ta je nyní pravou hrdinkou.

Všichni si mysleli, že medvěd dítě napadne

Obvykle chce každá máma pro své dítě to nejlepší. V tomto případě tomu však bylo úplně jinak. Jedna žena jela se svou dcerkou do zoo, ale rozhodně neměla v plánu hezký výlet, na který se bude jednou vzpomínat. To se sice bude, jenže určitě ne v dobrém. Žena totiž před zraky všech ostatních návštěvníků hodila svou tříletou holčičku do výběhu kavkazských medvědů, kde pobývala právě medvědice Zuzu.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Ташкентский зоопарк. 🐾 (@tashkent_zoo)

Všem se v tu chvíli zatajil dech, protože čekali, že zvíře dítě napadne a bude s ním zacházet jako s kořistí. To se však naštěstí nestalo. Medvědice Zuzu holčičku pouze očichala a odešla pryč. O chvíli později už ji odchytili pracovníci zoo, a dívka tak byla v bezpečí. To ale nic nemění na tom, jak absurdní celá tato situace byla.

Medvěd byl v tu dobu chytřejší než člověk

Matka holčičky si zřejmě všechno naplánovala dopředu. Tříletá dívka byla převezena do nemocnice s traumatickým poraněním mozku a zlomenou spodinou lebeční. Zoo se nabídla, že všechny náklady spojené s její léčbou zaplatí. Pokud by medvědice Zuzu začala s dítětem zacházet jako s kořistí, mohlo to skončit velkou katastrofou.

Uživatelé sociálních sítí nemohli uvěřit tomu, jak se toto vůbec mohlo stát. Chování medvědice z ní udělalo hrdinku. Dá se říct, že jde o situaci, kdy byl medvěd chytřejší než člověk. Nezbývá nic jiného, než holčičce popřát hodně štěstí a brzké uzdravení. Matka dívky si u soudu vyslechla obvinění z pokusu o vraždu a hrozí jí až 15 let vězení.

Jaký trest si podle vás žena zaslouží?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla