18letý mladík se celý život stravoval pouze nezdravým jídlem. Poté náhle oslepnul

Když tento chlapec najednou oslepnul, absolutně netušil, že by za to mohlo být zodpovědné nezdravé jídlo, které neustále jedl.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Chlapec jménem Harvey Dyer žije ve Spojeném království a zdravé jídlo mu bylo vždy cizí. Už od svých 2 let konzumoval jen samé lupínky, hamburgery, smažené brambůrky, pil jen Coca-Colu a další slazené limonády. Toto špatné stravování na sebe nenechalo dlouho čekat a on jednoho dne úplně oslepnul. Nejprve si myslel, že kvůli tomu jeho život úplně skončil.

Jedl jen nezdravě

Chlapci byla diagnostikována ADHD a porucha autistického spektra. Podle jeho matky byl právě toto ten důvod, proč jedl pouze nezdravá jídla. Myslí si totiž, že zkrátka mu nešlo spolknout nic, co by mělo jinou strukturu a chuť než nezdravé potraviny. Zkoušeli úplně všechno, ale nic zkrátka nefungovalo. Nebral ani žádné léky, jelikož je odmítal. Nebylo to tak, že by nechtěl jíst zdravé věci, on jednoduše nemohl.

Náhle chlapec oslepnul

Není to tak dlouho, co si chlapcova rodina myslela, jak všechno bude v pořádku a takto to má zkrátka být. Jednoho dne však chtěl jít Harvey ven, ale během chvilky přišel s tím, že náhle oslepl na levé oko. Rychle s ním odjeli do nemocnice, kde podstoupil mnoho různých vyšetření. Bohužel ani po několika testech nedokázali lékaři odpovědět na otázku, která všechny zajímala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec se však zjistilo, že tyto problémy byly způsobeny podvýživou. Harveymu diagnostikovali ARFID, tedy poruchu příjmu potravy, jež se charakterizuje vyhýbáním se jídlu. Lékaři nyní plánují zavést chlapci do žaludku sondu. Jeho zdravotní stav se totiž stále zhoršuje, protože oslepl i na pravé oko. V lednu mu řekli, že vidění na pravém oku lze obnovit, avšak doteď se stále nic nezměnilo.

Jak se stravujete vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund