Nervózní autistická žena vypadala, že se na pódiu ocitla omylem. Posléze se diváci museli stydět, že měli jakékoli předsudky

Mladá zpěvačka svým vystoupením v talentové soutěži všem vyrazila dech. Sympatická žena tak chce motivovat další autisty.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Oblíbené talentové soutěže občas mohou vygenerovat i opravdovou hvězdu a usnadnit jí start ke slavné kariéře. Pokud má soutěžící talent a zajímavý životní příběh, v podstatě má vyhráno. To je případ i 21leté Aubrey Burchellové z Pittsburghu v Pensylvánii, která se postavila před porotce soutěže Amerika má talent, aby jim zazpívala. Viditelně nervózní žena porotce i diváky překvapila.

Mohou následovat svou vášeň

Když ji před vystoupením porota zpovídala, prozradila o sobě, že pracuje v jednom z diskontních supermarketů. Přestávky na oběd využívá ke zpívání. „O přestávce utíkám na toaletu, sedím na podlaze, nastavím si kameru a zpívám, abych se udržela při smyslech,“ uvedla Aubrey. Jejím snem je jednou vyprodávat stadiony po celém světě a vyhrávat hudební ceny Grammy.

Porotu i zaplněný sál pak mladá žena poprvé zaskočila. Vyprávěla o tom, že jí byl diagnostikován autismus prvního stupně. Jde o psychiatrickou poruchu vývoje sociální interakce a komunikace. Celou dobu, kdy si povídala s porotou, byla Aubrey viditelně nervózní a třásla se. „Chci ukázat ostatním mladým autistům, kteří trpí v tichosti, že mohou následovat svou vášeň a nezapadnout v davu,“ objasnila svou motivaci.

První soutěž byla odrazovým můstkem

Zpívání Aubrey miluje od dětství. Její otec byl hudebník, a tak spolu skládali písničky. Poprvé zpívala před školními dětmi, poté následovaly malé místní akce. Zpívání bylo pro dívku prioritou a od 15 let s ní pracuje i hlasový kouč. Amerika má talent není první televizní soutěží, které se zúčastnila. V podobném klání talentů s názvem American Idol skončila v první sedmdesátce soutěžících.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aubrey to řadí mezi své velké úspěchy. „Je to jeden z mých vrcholných úspěchů a něco, o čem jsem si nikdy nemyslela, že se mi podaří. Jsem vděčná za tu příležitost. Byl to odrazový můstek k tomu, co mělo následovat později,“ uvedla. Žena se nemýlila. Na podium před zaplněným sálem, který sledoval soutěžící v pořadu Amerika má talent, se postavila v květovaných šatech a černých kotníčkových botách.

Něčí kariéra brzy poletí vzhůru

Svůj talent se rozhodla ukázat na skladbě Call Out My Name od kanadského zpěváka The Weekend. Jakmile se rozezněl její silný hlas, porotě spadla brada. Když dozněly poslední tóny písně, Aubrey se rozplakala, protože jí publikum i porota tleskaly ve stoje. „Máš opravdu fantastický hlas,“ řekla porotkyně a modelka Heidi Klum. „Jsme právě svědky toho, jak něčí kariéra brzy vyletí vzhůru,“ dodal obávaný člen poroty Simon Cowell.

Co říkáte na pěvecké vystoupení mladé autistické ženy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný