„Po mateřské se mi už nechce pracovat,“ svěřila se Klaudie (28). Radši by si prý udělala další dítě, aby pobírala od státu další peníze

Před tím, než otěhotněla, vystřídala spoustu zaměstnání, ale žádné jí nevyhovovalo. Po pěti letech na mateřské na ni manžel začal naléhat, aby šla znovu pracovat.

Zamyšlená mladá žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta žen zůstává na rodičovské dovolené jen nezbytně nutnou dobu, protože se nemohou dočkat návratu do práce. Některým se ale nový životní styl zalíbí natolik, že by zaměstnání pověsily na hřebík jednou provždy. Vyprávět by o tom mohla osmadvacetiletá čtenářka DámskéhoDeníku Klaudie z Plzně. „Po mateřské se mi už nechce pracovat. Nejradši bych měla další dítě,“ napsala nám do redakce.

Těhotenství jí vytrhlo trn z paty

Před tím, než otěhotněla, vystřídala paní Klaudie několik zaměstnání. Žádné ale nebylo podle jejího gusta, takže pokaždé po relativně krátké době dala výpověď.Nebavilo mě být celý den zavřená v kanceláři u počítače. Pracovala jsem i za přepážkou v pojišťovně a u kasy v obchodě, ale všechno bylo frustrující,“ vypráví čtenářka.

Překvapená naštvaná žena

„Porodila jsem mu 4 děti a teď mě žene do práce. Ani mě nehne!“ píše Jana. Jak byste se k takové situaci postavili?

Když potkala svého budoucího manžela a brzy s ním otěhotněla, byla nadšená. „Nemusela jsem se už stresovat s hledáním místa, které by mi vyhovovalo. Jistým způsobem mi těhotenství vytrhlo trn z paty,“ říká Klaudie. Pak se jí narodilo miminko a byla stejně jako její muž šťastná. Péče o potomka byla sice vysilující, ale naplňovala ji a bavila.

Před mužem předstírá, že si práci hledá

Rozhodla se, že na mateřské zůstane, dokud to půjde. Pět let byl klid. „Pak začal manžel naléhat, že syn musí do školky, protože se musí naučit být samostatný a také potřebuje kontakt s vrstevníky. Věděla jsem, že má pravdu, a tak jsem se s ním ani moc nedohadovala,“ uvedla paní Klaudie. Představa, že se bude muset poohlédnout po nějakém zaměstnání, ji skličuje. Cítí se pod tlakem, protože ji k tomu dokola nabádá i manžel.

Naštvaní partneři mají tichou domácnost iZdroj fotografie: Freepik

„Hučí do mě, že být na mateřské musela být nuda, že se budu moci realizovat a navíc se nám bude hodit druhý příjem,“ svěřila se čtenářka s tím, že se jí vůbec nelíbí situace, ve které se ocitla. „Prostě se mi po mateřské nechce pracovat. Navrhnu manželovi, že si uděláme další dítě a stát nám zase dá dávky,“ uzavřela svůj příběh paní Klaudie. Prozatím ale před mužem předstírá, že si každý den pečlivě prohlíží personální inzerci a reaguje na nabídky práce.

Co říkáte na příběh matky, které se po mateřské nechce do práce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články