„Porodila jsem mu 4 děti a teď mě žene do práce. Ani mě nehne!“ píše Jana. Jak byste se k takové situaci postavili?

Čtenářka Jana se nyní nachází ve velmi nepříjemné situaci. Přestože je ještě na rodičovské dovolené, manžel ji nutí jít do práce.

Překvapená naštvaná žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Péče o děti bývá často velmi vyčerpávající. Veškerá starost o potomstvo většinou leží na bedrech matek, a tak není divu, že doma se svými ratolestmi zůstávají co možná nejdéle. Málokdy si odpočinou, protože se starají nejen o děti, ale i o domácnost a veškeré práce s ní spojené. Takto je na tom i čtenářka Jana, kterou nedávno překvapil muž svým stanoviskem, s čímž se žena svěřuje v dopise zaslaném do naší redakce.

Když jí manžel řekl, co po ní chce, spadla jí brada

Pětatřicetiletá Jana S. žije v domě se svým manželem a čtyřmi dětmi. Nejstarší dcera má 6 let, prostřední syn 4 roky a nejmladším dvojčatům budou dva. Na rodičovské dovolené je tedy poměrně dlouho, ale nevadí jí to. Rozhodla se, že bude máma na plný úvazek, což ji sice velmi unavuje, ale zároveň naplňuje. Svým dětem se snaží věnovat naplno, a tak večer padá do postele vyčerpáním.

„Starám se o děti, vařím, peru, uklízím a dělám i kolem domu. Manžel Lukáš tvrdě pracuje, abychom měli na veškeré výdaje, a tak domů jezdí většinou až večer,“ popisuje v dopise čtenářka. Svěřuje se, že mají hezké manželství, i když se někdy hádají, a to většinou kvůli penězům. Netrpí sice nouzí, ale na velké rozhazování to taky není. Ona si ale nestěžuje, protože všichni mají, co potřebují. Nedávno jí však manžel vyrazil dech.

Chce po ní, aby šla do práce

„Lukáš přišel s tím, že si mám najít zaměstnání,“ píše paní Jana. Dle jeho slov se má celý den starat o děti, a když se on vrátí z práce, ona může jít někam na brigádu. O děti se prý postará tchyně. „Jsem po celém dni velmi unavená, čtyři děti dají zabrat a on chce, abych šla ještě někam makat? Ani mě nehne,“ píše s rozhořčením dále čtenářka. Nechápe, jak to po ní může její muž chtít. Není přeci robot, aby zvládala vše. Navíc nechce své děti každý večer svěřovat tchyni, je to její povinnost, postarat se o ně sama.

„Zjistila jsem, že mi práci hledá sám, což mě úplně dopálilo. Já si ale stojím za svým, na žádnou brigádu nepůjdu, ať se třeba staví na hlavu,“ svěřuje se dále paní Jana. Přestože je pevně rozhodnutá, bojí se, aby to nezničilo jejich manželství. Její muž by měl ale pochopit, že péče o čtyři děti je opravdu velmi náročná.

Bohužel muži často nedokáží pochopit ženské myšlení. Chtějí po nich v mnoha případech nemožné, ale měli by si uvědomit, že celodenní péče o děti opravdu není jednoduchá. Poté by jistě neměli takové řeči. Na DámskémDeníku jsme nedávno zveřejňovali zpověď čtenářky, jejíž muž jí odmítá doma pomáhat, a to ze zcela nepochopitelného důvodu.

Jak byste se na místě paní Jany zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články