Když ho našli na ulici, stěží poznali, že se jedná o živého tvora. Je obrovský zázrak, že je vůbec ještě naživu

Dva mladíci šli po ulici, když si všimli něčeho děsivého. Záhadný tvor byl jako zázrakem ještě naživu, ale potřeboval okamžitou pomoc. Teprve v ordinaci zjistili, co se zvířeti stalo.

i Zdroj fotografie: S vědomím Jayden Pettip
                   

Dva teenageři se zrovna procházeli po ulici v kanadském městě Saint Andrews, když si všimli hloučku lidí shromážděného kolem auta. Okamžitě se jich zeptali, co se na místě stalo, ale za chvíli uviděli vedle auta ležet podivné zvíře, které jednoznačně potřebovalo ihned k veterináři. Bylo totiž přímo v hrůzostrašném stavu.

Stav zvířete všechny šokoval

Nebohý tvor na vozovce vedle auta byl ve skutečnosti malá veverka. Jenže veverce se nepodobal ani zdaleka. „Celé tělo tohoto zvířátka bylo pokryto polyuretanovou pěnou, která se používá k zalepování děr ve stěnách. Zvíře se zřejmě něčeho leklo a ponořilo se do čerstvě nastříkané pěny, která pokryla celé jeho tělo a nakonec ztvrdla. Tím pádem se veverka nemohla ani pohnout,“ uvedli teenageři.

Bylo jasné, že potřebuje pomoc

Jayden a Aidan si okamžitě uvědomili, že zvíře potřebuje bez debat pomoc odborníka. Na nic proto nečekali a odběhli do nejbližšího obchodu s potravinami. Požádali o nákupní košík, do kterého veverku opatrně uložili. Potom začali volat rodině, aby zjistili, co v takové situaci mají udělat. „Kluci volali o pomoc několika lidem. Nakonec mě kontaktovala matka jednoho z nich,“ uvedla veterinářka Melanie Eaganová, ke které kluci s veverkou zamířili.

Byl zázrak, že to přežila

Když k ní mladíci zvířátko přivezli, zmrznul jí úsměv na rtech. „Když jsem tu veverku uviděla, nevěřila jsem svým očím. Byl zázrak, že vůbec ještě žila,“ řekla veterinářka a dodala: Nemohla se vůbec hýbat, pěna jí pokrývala i většinu úst a nosních dírek.“ Melanie pak veverku musela rychle uspat a dát se do práce. Ta jí trvala asi hodinu, ale naštěstí se vše povedlo podle plánu.

iZdroj fotografie: S vědomím Jayden Pettip

Veterinářka s ní zůstala na klinice

Po náročném ošetření veverka dál klidně spala, ale v ordinaci musela stejně zůstat na pozorování. Zůstala tam s ní přímo veterinářka, která z ní pěnu odstranila. „Když se probudila, cítila se jednoznačně lépe, a proto mohla být vypuštěna zpět na svobodu. Jakmile jsem ji propustila, začala ihned skákat a lézt po stromech. Vše skončilo dobře jen díky tomu, že dva chlapci nezůstali lhostejní a rozhodli se tomuto malému zvířátku pomoci,“ dodala veterinářka na závěr.

Co říkáte na počin mladíků?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce