Jak na fotkách vypadat hubenější –⁠ 10 triků. Dá se to natrénovat, „pocitovou váhu“ ovlivňuje i pohled do foťáku

Díky těmto tipům budete na fotografiích vypadat štíhlejší. Zapomeňte na své obavy a ukažte, co se ve vás skutečně skrývá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Rádi zachytíte každý okamžik na fotografiích, ale zpětný pohled na ně už vás tak nepotěší? Zlobíte se sami na sebe za to, jaké jste zrovna měli oblečení nebo make-up? Pak si přečtěte následujících 10 triků, s jejichž pomocí se budete na všechny své snímky dívat s hrdostí. Je to snazší, než si ve skutečnosti myslíte. Tyto tipy aplikují ve své práci fotografové a designéři po celém světě.

Pětačtyřicetistupňový úhel

Pokud jste čelem k fotoaparátu, objektiv zachytí celou vaši šířku. Když si však stoupnete do úhlu pětačtyřiceti stupňů, budete vypadat mnohem štíhlejší. Tuto metodu si můžete snadno natrénovat doma před zrcadlem. Výsledky uvidíte sami.

Ruce v bok

Nikdy nenechávejte ruce viset bezvládně podél těla, dělá vás to opticky mnohem širší a zavalitější. Dobrým tipem je dát ruce v bok. Nebudou vám tak vytvářet zbytečnou hmotu podél trupu a boků. Pokrčením loktů navíc zeštíhlíte od pohledu i své paže.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Držení těla

Postavte se rovně, spusťte ramena a vypněte hrdě hrudník. Až budete příště vybírat fotky na Facebook, budete za tento tip neskonale vděční. Uvidíte, kolik pozitivních reakcí, srdíček a komentářů získáte. S tímto postojem z vás bude vyzařovat sebejistota.

Přímý pohled

Zapomeňte na hrbení a držení těla, které se hodí tak akorát k hadrové panence. Vždy zvedněte bradu, předejdete tak snímkům s baculatými tvářemi. Váš obličej bude hned vypadat mnohem štíhlejší. Před objektivem se snažte přímo dívat na fotografa.

Vyplazený jazyk

Na každý snímek trochu vyplázněte jazyk. Může se to sice zdát trochu bizarní a směšné, ale důvod je jednoduchý. Svaly pod bradou se pohybem mírně napínají, a tak bude vaše pokožka vypadat hladší. Tento tip si nejprve natrénujte sami a v soukromí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Překřížené kotníky

Překřižte nohy v kotnících místo v kolenou, budete ohromeni výsledky této změny. Póza opticky protáhne vaše tělo a přivede pozornost k vaší tváři. V tomto případě je vhodné se zaměřit na make-up, který se nejlépe hodí k dané příležitosti.

Poloha vsedě

Pokud vás někdo fotí při poloze vsedě, namiřte své špičky k okraji židle namísto posunutí dozadu. V tom druhém případě bude vaše držení nakřivo. Jinými slovy budete vypadat rozvaleně, což na snímku nevypadá nijak dobře.

Fotografův úhel

Pokud chce fotograf, abyste doslova prohráli svůj boj o hezký snímek, určitě bude fotit zespodu. Ze tohoto pohledu vypadá i Cindy Crawford, jako kdyby měla znetvořenou tvář a trojitou bradu. Požádejte fotografa, aby zkusil snímek zachytit shora. To vám totiž ubere kila, alespoň v záběru.

Vhodné barvy

Černá a tmavé barvy obecně vás zeštíhlí, na což byste při focení neměli zapomínat. To samozřejmě neznamená, že máte stále chodit zahaleni v černé. Pokud však na sobě máte barevné oblečení, budete vypadat hned o pár kilo těžší a kypřejší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Střih oblečení

Existuje něco, co je ještě důležitější než barva oblečení, a to jeho střih. Nikdo vás nebude považovat za hezkého člověka, pokud zapózujete ledabyle v pytlovitých bundách a neforemných kalhotách. Ujistěte se, že nosíte oblečení, které ladí s vaší postavou. Obzvláště dobře vypadají soupravy, jež se stahují pod poprsím, zvýrazní pas a boky. Ztenčí tak problematické partie.

Jak jste na tom s focením vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti