Jak vypadala „nejošklivější žena světa“ | DámskýDeník.cz

Stala se „nejošklivější ženou světa“ jen proto, aby zachránila své děti před chudobou. Láska matek nezná mezí

Každá žena touží po tom, aby byla co nejkrásnější a to, co jí příroda nenadělila, se snaží získat pomocí různých estetických úprav.

i Zdroj fotografie: Public domain
                   

Všichni lidé na celém světě touží po tom, aby byli krásní a zdraví. A každá žena si chce svoji krásu a mládí uchovat co nejdéle. A i když se někdy život zdá být náročný, většina žen si každý den dokáže najít chvilku jen pro sebe. Cílem různých kosmetických procedur je zastavit nebo aspoň zpomalit proces stárnutí. Pak je tu ale žena, která z nevysvětlitelných důvodů ztratila veškerou svoji krásu.Příběh Mary Ann Bevan

Mary Ann Webster se narodila v roce 1874 v Londýně do velké rodiny a byla naprosto obyčejnou dívkou. Byla moc hezká a mužům se velice líbila. Na začátku dalšího století si ale vysloužila titul nejošklivější ženy na světě. Jak se tohle mohlo takové hezké ženě vůbec stát?

Její vzhled se začal měnit

Když vystudovala školu, začala pracovat jako zdravotní sestra a jako všechny další mladé dívky snila o své budoucnosti. Mezi její největší přání patřilo šťastně se vdát, mít kupu dětí a pomáhat jiným lidem. A její sny se začaly plnit. V roce 1903 se provdala za Thomase Bevana, to jí bylo 29 let.

Narodily se jim 4 děti, ale s mateřstvím přišla zvláštní nemoc. Ženu začaly trápit migrény a bolesti svalů a ani lékaři nevěděli, jak jí pomoci. Největší katastrofou ale byla ta, že se její vzhled začal měnit. Proces byl sice pomalý, ale tvář Mary Ann začala ztrácet ženskost a stala se mužnější.

Všichni se jí smáli

V roce 1914 Mary ovdověla. Se svými čtyřmi dětmi neměla moc peněz a zoufale bojovala o každou korunu. Ucházela se o jakoukoliv práci, protože nedostávala moc nabídek. Její zvláštní zjev způsoboval to, že se jí ostatní lidé vysmívali a uráželi ji. Žena se neskutečně trápila, protože její krása každým dnem mizela. Současně s tím se snažila najít nějaký způsob, jak by mohla ulehčit život svým dětem.

Život se jí podivným způsobem změnil k lepšímu

Jednoho dne Mary zaslechla něco o soutěži o „nejošklivější ženu na světě“. Kdyby se nerozhodla, že se jí zúčastní, její rodina by stále žila v chudobě. Mary tuto soutěž vyhrála a obdržela velkou částku. Také získala popularitu a její tvář se začala objevovat v novinách. V roce 1920 dostala zajímavý návrh. Oslovila ji Sam Gumpertz, což byla majitelka jednoho z nejpopulárnějších monster cirkusů.

Nabídla jí v něm zaměstnání. Mary měla v cirkuse několik kolegů, jako byli například obři, vousaté ženy nebo trpaslíci. Během krátké doby se stala jednou z nejpopulárnějších vystupujících v cirkuse. Vydělávala slušné peníze a její děti měly najednou vše, co chtěly. Maryin život skončil v roce 1933.

Slyšeli jste už o této ženě, která ztratila svoji krásu?

Zdroj: IndiaToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 7500 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná