Na oslavu chlapce s autismem nepřišel nikdo z pozvaných. Když dorazila policie a hasiči, bál se

Natěšený šestiletý oslavenec se při čekání na první hosty neustále ptal rodičů, kdy jeho kamarádi dorazí. Všichni jeho spolužáci ale pozvání na oslavu ignorovali.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Oslava narozenin je zejména pro děti důležitá. Jsou vzrušené a natěšené, jak si budou rozbalovat dárky a hrát si s kamarády. Někdy se ale taková party nepodaří zrealizovat podle plánu. Obrovské zklamání zažil malý chlapec, který měl s přáteli oslavit své šesté narozeniny. Jeho rodiče pozvali celou třídu. Nedopadlo to ale tak, jak si představovali. Namísto dětí se ukázali nečekaní hosté.

Ani jeden ze spolužáků nepřišel

Všechny děti ze třídy, do které chodil Glenn Buratti, dostaly pozvánku na jeho narozeninovou oslavu. Rodiče vyzdobili dům a připravili pohoštění i zábavu. Jenže ani jeden ze šestnácti spolužáků se neukázal. „Byl zničený, když si uvědomil, že na jeho narozeninovou oslavu nikdo nepřijde. Stále se ptal, kdy jeho přátelé dorazí,“ vypráví chlapcova matka Ashlee.

Pohled na osamělého a smutného syna, který trpí autismem, jeho rodiče trápil. Rozhodli se, že to tak nemohou nechat. „Mé srdce bije pro mého syna. Pozvali jsme celou jeho třídu, ale ignorovali nás,“ postěžovala si Ashlee na sociálních sítích. Reakce na sebe nedala dlouho čekat. Rodiče a děti ze sousedství začali Glennovi nosit dárky a přání, aby alespoň částečně jeho narozeninový den zachránili.

Na oslavu přijeli hasiči i policisté

Nebyli ale jediní. Když se v dálce rozezněly sirény hasičských a policejních aut, nevěstilo to nejprve nic dobrého. Ale nakonec bylo všechno jinak. Záchranářské vozy mířily k domu rodiny. Když se dozvěděli o smutném chlapci s autismem, na jehož narozeniny spolužáci nepřišli, neváhali ani minutu. Chtěli mu ukázat, jak je výjimečný, a poblahopřát mu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nad domem létal nízko vrtulník a přijela i zásahová jednotka a kynologové. Glenn byl chvíli z policejních manévrů vyděšený. „Nejdřív se bál, ale když jsme mu vysvětlili, že je to všechno pro něj, prostě se mu to líbilo,“ popisuje chlapcova matka. Proč nikdo ze spolužáků nedorazil, není jasné. Glennova matka ale doufá, že lidé teď budou mít na paměti, co pro dítě znamená, když čeká na přátele a oni na jeho oslavu nepřijdou.

Co říkáte na to, jak se zachovali rodiče spolužáků autistického chlapce?

Zdroj: Megasvět
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články