Známá moderátorka šla těžce nemocné cukrářce reklamovat její košíčky. Po otevření krabice se zmohla jen na pár slov: „To můžeme na Vánoce udělat to, co jsme chtěli.“

Když do její cukrárny vstoupila blonďatá dáma s tím, že chce vrátit krabici košíčků, nejspíše si Sharon myslela, že je to další smůla. Pak ale krabici otevřela a zapištěla údivem i radostí.

i Zdroj fotografie: Uživatel Stu_spivack / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Cukrářka Sharon už pár let provozuje svou malou prodejnu košíčků v australském městě Penrith v Novém Jižním Walesu. Život se s ní ale nemazlí, a to ani co se týče prosperity jejího obchodu. Tržeb je málo, a tak musí trávit v obchodě celé dny, aby vydělala trochu peněz pro svou rodinu. Ráda by přitom trávila více času se svými dětmi, z nichž jedno trpí degenerativní chorobou. Když jednoho dne do její cukrárny vkročila dáma se stížností na její košíčky, netušila, jaké překvapení pro ni chystá nejpopulárnější australská moderátorka Jackie O z místního rádia Kiis.

Cukrářka bičovaná osudem

Sharon je šťastně vdaná a má tři děti. Osud se s ní ale nemazlí. Před dvěma lety jí lékaři diagnostikovali rakovinu vaječníků, nedávno jí zemřel bratr a jeden z jejích synů trpí degenerativním onemocněním. Ráda by se svou rodinou trávila více času, ale protože obchody v její cukrárně nejdou tak, jak by si představovala, nemůže si to dovolit. O to více ji překvapilo to, co mělo přijít jednoho obyčejného letního odpoledne.

iZdroj fotografie: Unsplash
Vánoce pro cukrářku Sharon přišly letos o pár měsíců dříve

Byl to den jako obvykle, když jednoho rána vstoupila do cukrárny Mrs C’s Cupcakes v australském Penrithu blonďatá paní s telefonem v ruce, která za svou šéfku vyřizovala reklamaci krabice s košíčky, kterou si před chvílí koupila, protože prý chutnají trochu staře.

Ráda udělám cokoliv, co budete chtít. Mohu vám vrátit peníze nebo vám dám čerstvé, cokoliv,odpověděla vstřícně Sharon bez náznaku sebemenšího znepokojení. Žena odpověděla, že své šéfce zavolá. Sharon zdvořile odešla jinam, aby nechala zákaznici telefonovat. Netušila, že ji za pár okamžiků čeká největší překvapení jejího života.

Ukaž jí, co tím myslíme

Chceš přinést tu krabici a ukázat jí, co tím myslíme?“ řekla blondýnka do telefonu. To už ale Sharon začínala ztrácet kamennou tvář. „Je to opravdu nepříjemné,“ řekla rozechvěle zákaznici, která se jí ptala, jestli nemohly košíčky zůstat v obchodě přes noc. Cukrářka odpověděla záporně s tím, že se jí nikdy nic podobného nestalo. V tu chvíli už ale do dveří vstoupila jiná žena s černou kšiltovkou na hlavě a s papírovou krabicí v ruce. Předtím se ještě první žena stihla ujistit, zda skutečně hovoří s majitelkou obchodu.

Nově příchozí šéfka chvíli pokračovala s historkou o zatuchlých košíčcích, které prý chutnají trochu mýdlově. „Měla byste je ochutnat sama a uvidíte,“ řekla a předala ženě za pultem papírovou krabici, v níž obvykle prodává košíčky. Zatímco ji prodavačka otevírala, žena dodala: „… protože jsou vaše košíčky opravdu úžasné a my vám chceme pomoci těmito deseti tisíci dolary, abyste mohla trávit více času se synem.“

Když Sharon zahlédla hromadu bankovek ležících v její krabici, vyjekla překvapením a do očí jí vhrkly slzy. „To můžeme na Vánoce udělat to, co jsme chtěli,“ řekla v šoku neurčitě a utírala si mokré oči. „Ano, byl to opravdu těžký rok,“ dodala jen bez dechu. „Všechny jsou vaše,“ oznámila ženě populární australská moderátorka.

Co by s vámi udělala darovaná krabice plná peněz?

Zdroj: Kiis1065

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články