Z náhrobní svíčky vytáhla přes 200 000 Kč v hotovosti: Když měla policii vysvětlit, kde se tam vzaly, totálně zpanikařila

Žádná skrýš není tajemstvím. Na své podivné chování doplatila také žena, která ukradla obrovské množství peněz.

Policista i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Člověk se kolikrát dostane do úzkých a neví, jak z toho vybruslit. Často to pak řeší způsobem, který je proti zdravému rozumu, a kolikrát se také dostane do křížku se zákonem, což je samozřejmě výrazně horší situace. Mít totiž škraloup v rejstříku trestů znamená podle webu Práce prakticky jistotu, že jen těžko seženete zaměstnání. Pouhých 15 % zaměstnavatelů jeho doložení nevyžaduje, jinak je to ale zcela běžná praktika, jako že například dokládáte občanku, kartičku pojišťovny či potvrzení o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Krádež je trestný čin

Muž jednoho krásného dne přišel domů a zjistil, že poměrně značný finanční obnos, který obsahoval přes 200 000 Kč, z jeho skrýše zmizel. „Také mám úkryt, kam peníze odkládám, a jednou mi pár stovek chybělo. Naštěstí si je ale půjčil manžel na zaplacení zásilky, jen mi o tom zapomněl říct. Už jsem začala pomalu panikařit,“ napsala paní Dana M. z Přelouče. Případ muže ale tak jednoznačný nebyl. Přestože byl ženatý, manželství příliš nefungovalo, a každý z partnerů tak měl své vlastní bydlení.

Okamžitě zavolal na policii a nahlásil vloupání do bytu a krádež. Podivné ovšem bylo, že nic nenaznačovalo násilnému vniknutí. Žádné jiné škody nevznikly a věci v bytě byly na svém místě. Pachatel šel tedy na jistotu. Nejprve padlo podezření na jeho kamaráda, který chodil často na návštěvu. Poté si ale policisté pozvali k výslechu i milenku muže a došli k závěru, že se chová zvláštně. Byla velmi nervózní a ze stanice narychlo odešla.

Kroky vedly na hřbitov

Žena šla na hřbitov, netušila ale, že policisté ji sledují. Ze svíčky pak vytáhla téměř celý obnos, který muži zmizel. Když došlo ke konfrontaci, nebyla schopna říci, jaký je původ obnosu. Krádež je trestným činem, přesahuje-li částka 10 000 Kč, uvádí web AZLegal. Ženě také mohlo hrozit vězení. Muž se ale rozhodl, že žádná obvinění nevztáhne.

Svíčky na hřbitově iZdroj fotografie: Piqsels
Žena našla pro ukradené peníze vskutku nezvyklou skrýš.

Podobně velkoryse se zachoval také řidič taxíku, ve kterém žena omylem zapomněla přes 300 000 Kč, jak DámskýDeník popisoval. Ta dostala vše zpátky.

Jak byste situaci řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články