Sociální sítě přinášejí mnoho pozitivního – někteří jsou ale pro popularitu schopni obětovat i život

Sociální sítě mají svá pozitiva a negativa. Někteří v nich vidí možnost zviditelnit se – zvolí pro to ale ten nejhorší možný způsob.

Telefon a sítě i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Dnešní moderní a uspěchaná doba mnohým vyhovuje. Vytáhnou chytrý telefon a hned jsou v obraze – kde se co změnilo, stalo a během několika málo okamžiků mohou sami sdílet s širokou veřejností svůj názor, fotografie a domněnky. Redakci webu Dámský Deník se podařilo zjistit, že asi 64 % všech lidí na planetě má nějakou tu sociální síť, průměrně jich však využívá až 7. A to už není málo pro to, aby jedinec oslovil velkou skupinu lidí.

Facebook stále vede

Nejoblíbenější platformou je celosvětově stále Facebook, následuje ho YouTube, WhatsApp, Instagram a TikTok, vypátral Dámský Deník. Sociální sítě mají mnoho pozitiv – můžete být v kontaktu s kamarády, ale také poznávat zcela nové lidi. „Mám přátele po celém světě, protože jsem byla na výměnném pobytu. Jedině díky sociálním sítím můžu sledovat, jak se jim daří, přijde mi to fajn,“ řekla pro Dámský Deník Sofie M. z Olomouce.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastnit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Díky Facebooku zjistila, že se její manžel oženil: „Nemohla jsem uvěřit svým očím,“ říká podvedená žena

Žena s telefonem iZdroj fotografie: Pexels
Díky sociálním sítím se můžete spojit s celým světem.

Pokud se nebojíte vystoupit ze své komfortní zóny a sdílet své soukromí, můžete se sami stát influencery, což je dnes velmi populární. Obsah může být opravdu všelijaký a kreativitě se meze nekladou. A je-li člověk úspěšný, dají se na tom vydělat vskutku velmi pěkné peníze, a to až v řádu statisíců korun, jak uvádí Lifee. I Dámský Deník ale psal, že obzvláště u mladých lidí může být sdílení obsahu i život ohrožující.

Muž nedomyslel následky

Aby se ale člověk opravdu dostal do povědomí mnohých a vydělával pouze tímto způsobem, chce to dobrý nápad, odvahu, případně výtečné komunikační a marketingové dovednosti. A jsou případy, kdy to jedinec uchopí za opravdu špatný konec. Jako i muž z Alžírska. Na svém facebookovém profilu sdílel fotografii chlapce, kterého drží pouze za límec na balkoně ve výšce 15 pater. „1000 liků, nebo ho pustím,“ napsal k tomu podle webu Al Arabiya.

Záběry, ze kterých se vám zatají dech: 2letá holčička spadla z balkonu ve 12. patře. Před jistou smrtí ji zachránil kurýr

It’s about that time #Qbreakfast #LesGerit

Zveřejnil(a) Deejay Showstar dne Středa 21. června 2017

I když se u soudu následně oháněl tím, že balkon byl zabezpečený a on chtěl jen získat velkou sledovanost, soudce jej zcela nekompromisně odsoudil ke 2 rokům vězení za ohrožení života dítěte. Někdy lidé dělají opravdu velmi hloupé věci.

Jak moc používáte sociální sítě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články