Musí platit alimenty, přestože děti nejsou jeho: „Cítím se jako obětní beránek,“ naříká muž

Požádal o rozvod, ale jeho žena si pořídila dvojčata s jiným partnerem. On teď na ně musí platit výživné, protože ještě nedošlo k ukončení manželského svazku.

holčička s obrázky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rozpad manželství je vždy smutnou záležitostí pro obě strany. Tentokrát ale lze říci, že 39letý muž jménem Wiktor z tohoto svazku skutečně vychází jako ten více poškozený. Nejenže přišel na nevěru své ženy, což byl hlavní důvod odloučení, ale musí platit výživné na děti, které nejsou jeho.

Jeho snem bylo mít šťastnou rodinu

Wiktor z velkopolského Leszna chtěl v životě jediné – šťastnou a zdravou rodinu. Skoro to vypadalo, že se mu jeho sen splnil. Poznal sympatickou Beatu, oženil se s ní a měl s ní 2 holčičky, nyní jednu 12letou a druhou 9letou. Wiktor se začal živit jako řidič nákladního vozu, tudíž ani o peníze neměla rodina nouzi. Všechno šlo podle plánu a Wiktor s Beatou začali v roce 2017 stavět dům. Ideální rodina, řekli byste si, ale v tom nejlepším se vše začalo postupně kazit.

Wiktor kvůli svému povolání nebyl příliš doma, což mělo své následky. Pro server InterwencjaPolsatNews uvedl, že si začal všímat změn, které mu nedaly spát. Peníze postupně mizely neznámo kam, o děti nebylo postaráno tak, jak by mělo, a jeho žena byla čím dál tím odtažitější. Z toho důvodu začal uvažovat o změně zaměstnání, aby byl více doma. Podezřelé chování jeho ženy však nakonec potvrdilo jeho obavy – šlo o nevěru.

Žádost o rozvod

Jak se můžete dočíst i na webu Parenting, Wiktor už neviděl jinou možnost než požádat o rozvod. Učinil tak v roce 2019, již 4 roky se vleče soud kvůli neshodám obou partnerů, kdo za zničení vztahu může. Dcery mezitím zůstávají s otcem, který je soudním rozhodnutím dostal do péče, a 2 víkendy v měsíci navštěvují matku. Wiktor také změnil práci, aby mohl být se svými dcerami častěji, nyní pracuje pravidelně od 8:00 do 16:00 hodin.

zlomené srdce iZdroj fotografie: Freepik

Problémy ale teprve začínají

Zdálo se, že je pro Wiktora vše vyřešené a vztah s Beatou bude brzy minulostí, ale jeho problémy měly teprve začít. V roce 2021 ještě stále jeho manželka porodila dvojčata. Vzhledem k tomu, že pár nebyl v tu dobu rozveden, holčičky nesou Wiktorovo příjmení, a z toho důvodu je považován za otce, který má povinnost platit výživné. Ovšem není biologickým otcem. „Nejsou to moje děti. Byl jsem 2x na testech DNA, zatímco se druhá strana ani nedostavila,“ rozhořčeně zdůrazňuje Wiktor. Beata se k případu nechtěla vyjadřovat.

Muž se cítí obětí systému. Jeho žena mu platí alimenty na jejich 2 dcery téměř poloviční oproti tomu, co platí on jí na dvojčata, která nejsou jeho. Údajně z toho důvodu, že jeho žena byla na nemocenské, ale už nikdo nekontroluje, zdali je zdravá či nikoli. Ale vzhledem k tomu, že během toho stačila otěhotnět, porodit a odjet na dovolenou, cítí muž velkou křivdu.

rozvod iZdroj fotografie: iStock

O nejčastějších důvodech rozvodů u nás v ČR jsme na DámskémDeníku psali samostatný článek. Nicméně faktem je, že rozvod je smutná záležitost pro každého zúčastněného, zejména však pro děti. Bohužel, i v naší redakci je několik členů, kteří si museli projít odloučením od partnera nebo partnerky, někteří z vlastní zkušenosti skutečně uvádějí, že pokud se oba partneři nedokážou dohodnout, soud se může táhnout až několik let, čímž trpí především malé děti.

Co byste v tomto případě dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články