Moment porodu chtěla mít navždy zvěčněný. Fotku, kterou její manžel vyfotil, si ale rozhodně za rámeček nedá

Budoucí maminka dala svému partnerovi úkol. Na porodním sále měl zaznamenat bezprostřední moment, kdy žena poprvé uvidí své dítě. Výsledek nebyl dle jejích představ.

žena při porodu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Porod je okamžikem, který je často považován za nejkrásnější, ale zároveň nejhorší zážitek v životě. Každý tatínek k němu přistupuje jinak, někteří dokážou budoucí maminku podpořit, jiní by nejraději všechnu bolest vzali na sebe, další nápor emocí neustojí a skončí v bezvědomí na zemi. Tento budoucí tatínek však dostal od své manželky důležitý úkol, chtěla, aby zvěčnil okamžik, když své dítě uvidí poprvé. Nicméně snímek nakonec nebyl tím nejvhodnějším do rodinného alba.

Budoucí tatínek dostal důležitý úkol

Přestože si z porodního sálu odnesete jedinečný „dáreček“, spousta žen touží po suvenýru v podobě fotografie nebo videa. Budoucí tatínek by tedy měl zaujmout roli důležité podpory, ale také člověka, který životní moment zaznamená, aby bylo na co vzpomínat. Nutno podotknout, že tento tatínek svůj úkol vzal skutečně zodpovědně, jenže pořízený materiál do rodinného alba není úplně vhodný.

Jak napsal server eDziecko, jediné, po čem mladá žena jménem Georgia toužila, bylo zaznamenat okamžik, kdy poprvé uvidí svého syna. Pověřila tedy snoubence, aby na porodním sále byl připraven, a jakmile nastane chvíle, kdy se poprvé střetnou pohledy miminka a novopečené maminky, zmáčkne spoušť fotoaparátu. Povedlo se, nicméně fotografii si rodina na poličku zřejmě nevystaví.

rodící žena iZdroj fotografie: Freepik

Maminka sebrala odvahu sdílet snímek na TikToku

Georgia vystupuje na sociální síti TikTok pod přezdívkou georgialou31, a přestože snímek z porodního sálu nebyl takový, jaký si představovala, sebrala odvahu a sdílela jej se svými sledujícími. Poté se však rozhodla jej raději stáhnout. Fotografie zachytila okamžik, kdy zdravotníci pokládají vyčerpané ženě, která očividně ještě ztěžka oddechuje, dítě na břicho a to ještě není umyté. Pravdou však je, že tyto chvíle jsou jedny z nejkrásnějších a pouto mezi matkou a dítětem je okamžitě vidět. Není to tak dávno a na DámskémDeníku jste si podobný článek mohli přečíst.

Snímek byl zveřejněn také na TheSun. I když by se mohlo zdát, že fotografie nezachytila nic hezkého, je tomu přesně naopak. Ostatně maminka před stažením svého příspěvku sklidila řadu pozitivních komentářů. Snímek byl svým způsobem krásný, psali Georgiini sledující na TikToku. „Miluji tento trend. Fotky možná nejsou okouzlující, ale ukazují, jak porod skutečně vypadá, čím si procházíme, když přivádíme dítě na svět,“ objevilo se v jednom z komentářů. Další na sebe nenechaly dlouho čekat:

„Výraz skutečné úlevy.“
„Ale splnil úkol.“
Mám doma stejnou fotku.“

Co byste udělali s fotografií vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články