21letá dívka se sama stará o svých 5 sourozenců. Poté, co jim zemřeli oba rodiče, zkrátka neexistovala jiná cesta

Tato mladá dívka si svůj život asi představovala trošku jinak. Od té doby, co nemá rodiče, stojí na vlastních nohách a stará se o svých 5 sourozenců.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ne každý mladý člověk si dokáže představit, že by se měl začít starat o 5 dětí. Vařit jim, vychovávat je, učit se s nimi, zkrátka dělat jim rodiče. 21letá dívka jménem Samantha Rodriguez samozřejmě měla jiné plány, ale bohužel oba její rodiče zemřeli na rakovinu, a ona se tak musela začít starat o svých 5 sourozenců. Je to pro ni velmi složité, ale ví, že tuto zodpovědnost musela převzít.

Oba rodiče zemřeli

Samantha Rodriguez z Orlanda na Floridě si ve svých 17 letech prožila obrovskou tragédii. Zemřeli jí oba rodiče a zanechali po sobě nejen ji, ale ještě 5 mladších sourozenců. Matka Lisa zemřela na rakovinu v roce 2013 a další 3 roky se o děti staral jejich otec Alexander. Bohužel i ten rakovinou onemocněl a zemřel na ni v roce 2016. A tak, ze dne na den, zůstaly děti na tomto světě samy, bez rodičů.

Pro Samanthu to byla opravdu velká ztráta. Ale uvědomila si, že se zkrátka musí o svoji rodinu postarat. Přece jen byla nejstarší ze sourozenců, cítila to tedy jako svou povinnost. Kdyby to neudělala, nejspíš by všichni její sourozenci skončili v dětském domově, což rozhodně nechtěla. Potřebovali někoho dospělého, a tak se Samantha vlastně stala jejich opatrovníkem.

Vše zvládla bez pomoci druhých

Samantha moc dobře věděla, že by si její rodiče nepřáli, aby někdo děti zkusil oddělit od sebe. A tak se rozhodla, že se pokusí udržet svoji rodinu pohromadě. Vždy pomáhala svojí mamince a díky ní vlastně poznala, co to znamená mít rodinu. A také, že to není žádná legrace. Nyní jí je už 21 let a stále se stará o svých 5 sourozenců – sedmiletou Destiny, devítiletou Bellu, dvanáctiletého Michaela, patnáctiletou Brendu a šestnáctiletou Milagros.

Vždy dělala všechno pro to, aby měli co jíst, měli slušné oblečení a především pravidelně chodili do školy. A toto všechno vlastně zvládla bez cizí pomoci. Do toho všeho ještě Samantha studuje na vysoké škole a pracuje jako servírka. Chce, aby se její sourozenci nikdy nevzdali, a dělá vše proto, aby na ni byli pyšní. To se jí tedy opravdu podařilo, protože oni k ní skutečně vzhlíží. Je totiž vážně skvělá.

Co byste dělali na místě Samanthy vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články