Sestra uložila dítě do postýlky a odešla. Když se mu o několik minut později podívala do tváře, vykřikla hrůzou

Následky nehody, ke které došlo jen několik hodin po jeho narození, si ponese celý život. Nikdo mu nikdy nevrátí jeho původní vzhled ani rodinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matvey Zakharenko se narodil v listopadu 2014 v ruské Tule. Dnes se zdá, že jde o obyčejné dítě s lehkou vadou obličeje. Nikdo však netuší, čím vším si tento chlapeček musel projít. Vše začalo již po narození, kdy u něj lékaři našli lehčí stopu žloutenky. K léčbě mu byla naordinována světelná terapie. Ta se prováděla pomocí speciálně upravené lampy.

Poranění a popáleniny

Malý Matvey byl v den tragédie jako obvykle předán ošetřující sestře, která s ním vždy provedla celou proceduru. Položila jej do postýlky, nastavila speciální zařízení a odešla na chvíli do vedlejší místnosti. Najednou uslyšela explozi a zoufalý dětský křik. Když přiběhla, uviděla, že lampa a její okolí hoří. Chlapec tehdy utrpěl vážná poranění tkáně a popáleniny na třech čtvrtinách svého těla.

Kromě kůže byly poškozeny také některé orgány. Následující měsíce trpěl silnými bolestmi spojenými s regenerací. Když chlapce po nehodě spatřila jeho devatenáctiletá matka, rozhodla se, že se jej vzdá a předá k adopci. Věděla, že podstoupí další úpravy, ale také si byla vědoma, že už nikdy nebude stejný jako před incidentem. Zpráva o chlapci se rozšířila do všech médií.

Národní celebrita

Dobrovolníci, aktivisté a lékaři začali spolupracovat, aby chlapci našli nový domov. Matveyho příběh se stal brzy známým v celé zemi. Dalo by se říci, že se z něj stala národní celebrita. Jeho sláva značně zvýšila počet rodin, které by jej chtěly adoptovat. Nemluvě o nabídce jeho biologické matky, která přehodnotila svůj názor na jeho vzhled.

iZdroj fotografie: iStock

Soud rozhodl, že chlapce adoptuje Světlana z Moskvy. Celou dobu se držela stranou pozornosti a nezajímala ji žádná publicita. Přesto založila blog, na který aktivně přidává novinky z chlapcova života a jeho fotografie. Matvey se stal nenahraditelným členem její rodiny. Ještě jej čeká několik plastických operací. S podporou své nové rodiny se už nemusí ničeho bát.

Jaký máte názor na chování chlapcovy biologické matky?

Zdroj: Life
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články