Muž se narodil s obrovským nádorem v obličeji. Matka se na něj nemohla ani podívat

Dnes dospělý muž se narodil s nádorem uprostřed obličeje. Když jej poprvé viděla matka, nechtěla si jej ani pochovat.

Žena se dívá z okna i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Narození dítěte představuje obrovský zlom v životě každého člověka. Těší se nastávající maminky, tatínci, případní sourozenci, ale také babičky, dědečci a další blízká rodina a přátelé. Říká se, že každé miminko je krásné. Krása je ovšem nesmírně subjektivní. Dámský Deník zjistil, že každé dítě je krásné svým způsobem – svou jedinečností, nevinností, vůní či potenciálem.

Genetické testy

V dnešní době je každá těhotná žena podrobena velké sérii testování, která odhalují vývoj plodu v děloze. Žena dochází na pravidelné kontroly k lékaři, průměrně jich podle webu VZP absolvuje 8–10. Na těch je měřen váhový přírůstek ženy a plodu, krevní tlak, je odebrán vzorek moči a v určitých termínech také krev.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastnit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


gynekolog

15letá dívka otěhotněla, ale matka tomu odmítala uvěřit. Chtěla, aby gynekolog udělal nové testy, jeho odpověď ji ale úplně odzbrojila

Ultrazvuk v těhotenství iZdroj fotografie: Pexels
Prenatální péče je v České republice nadstandardní.

Je na každé ženě, zda půjde také na screeningové vyšetření. To má odhalit především vrozené vady a defekty. Dnes tuto možnost máme a Dámský Deník dohledal, že ho naprostá většina českých žen v očekávání absolvuje. A je to jedině dobře. Tuto možnost zde máme od 90. let a je součástí prenatální péče. V USA ale byla samozřejmostí už v druhé polovině 80. let. Matka Roberta Hoge, který se narodil v roce 1972, tuto možnost ale ještě neměla.

Defekt v obličeji

Po 4 dětech neměla podezření, že by ten pátý porod měl být v něčem jiný. Opak byl ale pravdou. Robert se narodil s obrovským nádorem přímo uprostřed obličeje, který způsobil deformaci nosu a oddálené oči. Zároveň měl ale postižené i dolní končetiny. Jeho matka se na něj nemohla ani podívat a odmítala jej pochovat, protože byl ošklivý, jak později našel napsáno v jejím deníku. Vážně zvažovala, že se jej vzdá, podobně jako i jiná matka, které se narodilo postižené dítě a o které Dámský Deník psal.

postižené miminko

„Nepotřebuji doma invalidu,“ zareagoval muž na narození postižené dcery. Nakonec se karty obrátily

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Robert Hoge (@roberthoge)

Otec za něj ale bojoval. Nechali rozhodnutí na rodinnou radu – zda si Roberta vezmou domů, nebo ne. Všichni hlasovali pro. Jeho život nebyl snadný, ale matka jej nakonec přijala. Mnoho operací zanechalo jizvy a deformace v jeho obličeji dodnes. „Až po třicítce a s narozením první dcery jsem si uvědomil, čím si moje máma procházela,“ řekl Robert pro Good Housekeeping. Nyní ale žije spokojený rodinný život, sám se sebou se dávno srovnal a je uznávaným spisovatelem, který na toto téma vydal i vlastní publikaci.

Jak byste reagovali na postižení svého dítěte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články