Dejdara zadržela policie. Měl u sebe falešné bankovky

Natáčení jednoho z dílů slavné trilogie Slunce, seno stálo Martina Dejdara víc, než byste čekali. V souvislosti s falešnými penězi má velmi zajímavou historku.

Herec Martin Dejdar i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herec Martin Dejdar má toho za sebou mnohem víc, než byste na první pohled čekali. Osmapadesátiletý bavič publika má zkušenosti s porušením zákona. U toho ho nachytala dokonce italská policie. Stalo se tak během natáčení velmi populárního dílu z trilogie Slunce, seno. Herec byl zatčen v Itálii po tom, co došlo k nedorozumění mezi kolegy. Tuto zkušenost mu však již nikdo nevezme.

Kanadské dolary

Tak bouřlivé natáčení v zahraničí určitě nikdo nečekal. Všechno začalo u herečky Valerie Kaplanové. Ta získala roli maminky Heleny Růžičkové. Diváci si ji mohou vybavit jako babičku připoutanou na dřevěnou postel uprostřed dvora jednoho ze statků ve slavných Hošticích. Ta darovala hercům Martinu Dejdarovi a Oldřichu Kaiserovi celkem padesát kanadských dolarů.

Dle svých slov si je od roku 1950 nechávala v bankovním trezoru. U příležitosti natáčení si řekla, že by mohly být konečně využity. Dva čeští herci hrající mafiánské Italy se tedy vydali do tamní směnárny, aby peníze vyměnili na italskou měnu pro pozdější využití. Tam však krutě narazili. Pracovník směnárny musel bankovky podrobit kontrole pravosti.

Alarm a policie

Tou však na pohled věrohodné papírky neprošly. Martin Dejdar popsal pro deník Aha! další sled událostí: „Bankéř ze směnárny tu bankovku vzal, projel ji tím svým přístrojem a najednou se ozval alarm. Za pět minut dorazili policajti a odvedli nás na služebnu.“ V hercích by se tehdy krve nedořezal. Neměli vůbec ponětí o tom, že by bankovky neměly být pravé.

Herec Martin Dejdar na muzikálu iZdroj fotografie: Nextfoto

Peníze se ukázaly jako falešné. Naštěstí nešlo o žádnou velkou sumu, která by tamní policejní orgány nějak znepokojila. Majitelka falešných kanadských dolarů se o jejich osudu nikdy nedozvěděla. Naopak dostala na oplátku lahev dobrého alkoholu. Herci nechtěli, aby měla špatný pocit z toho, že dlouhá léta uchovávala pouhé padělky jako velkou vzácnost.

Který díl ze slavné trilogie máte nejraději?

Zdroj: Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články