Lidé se pustili do nezodpovědné matky, která se svým přešlapem ještě chlubí. Dítě by jí prý měli odebrat

Nezodpovědná matka na videu vědomě ohrozila své malé batole. Nahrávka sdílená na internetu obletěla celý svět a vyvolala bouřlivé emoce.

i Zdroj fotografie: Petr1888/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Téměř každá maminka dbá na to, aby její dítě vyrůstalo v těch nejlepších možných podmínkách a aby se mu nic vážného nestalo. Přestože se nedá drobným zraněním a pádům vždy zabránit, dělají vše pro to, aby bylo takovýchto situací co nejméně. Bohužel ale existují i takové matky, kterým nedochází, že jejich batole je příliš malé na to, aby s ním dělaly určité věci.

Ženu hrozící nebezpečí vůbec nenapadlo

Bezpečí a zdraví vlastního dítěte a rodiny by mělo být na prvním místě každé matky. Přestože jsou některé z nich až příliš úzkostné a raději své ratolesti nikam nepouštějí a mnoho věcí zakazují, snaží se je svým způsobem ochránit. Na druhou stranu přesně opačný případ maminek je pravděpodobně mnohem větší zlo. Ty totiž nepřemýšlejí nad důsledky toho, co by se mohlo s jejich dítětem stát.

Případ matky, která vědomě ohrozila své teprve roční děťátko, obletěl rychlostí blesku celý svět. Sama totiž sdílela video, z něhož tuhne krev v žilách. Na nahrávce je maminka s přibližně roční holčičkou, obě se chystají sjet dolů ze skluzavky. Žena své dítě však nedrží na klíně, nýbrž za ruku, přičemž děvčátko sedí na vedlejší skluzavce. Těsně po rozjetí se však dítě nečekaně převrátí, až se praští do hlavy a dolů jede v naprosto nepřirozené poloze.

Děsivé video vyvolalo mezi diskutujícími bouřlivé emoce

Celé video sdílené na Instagramu vypadá opravdu děsivě a nebezpečně. Matka drží dítě tak pevně, až mu málem vykloubí ručičku. Sdílený příspěvek vyvolal obrovské emoce, má již téměř osm milionů lajků a desítky tisíc komentářů. „Zřejmě ne každý by měl mít dítě. Většina matek by se příliš styděla ukázat takové video na internetu,“ napsal jeden ze sledujících. „Zavolejte na ni policii,“ vyjádřil se další.

Mnoho internetových uživatelů nechápe, proč si žena své dítě neposadila na klín, což by bylo rozhodně bezpečnější. Ovšem jak uvádí lékaři, není to tak úplně pravda. V této pozici by se totiž mohla noha batolete zachytit pod nohou dospělého, a došlo by tak k jejímu zlomení nebo podvrtnutí.

V takovémto věku je tedy nejlepší se velkým skluzavkám vyhýbat, v případě menších pak čekat na dítě dole u dojezdu. Vedle toho nebývá od věci zejména venkovní skluzavky před sjetím řádně zkontrolovat, psali jsme totiž na Dáském Deníku i o případu, kdy si holčička rozřezala na skluzavce nohy kvůli střepům.

Žena se zachovala velmi nezodpovědně, což sama jako matka nechápu. Pokud bych takto někdy pochybila, rozhodně bych se tím ještě nechlubila na internetu. Když jdu se svými dětmi na hřiště, vždy zkontroluji skluzavku, zda na ní není nějaký předmět, jak radí také web Maminka. A jak jsou nyní v oblibě ty plechové skluzavky, při slunečném počasí zkusím, zda nepálí, protože jsem již pár popálených zadečků a nožek viděla.

Co si myslíte o tomto videu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články