Její matka si přála na náhrobek vyrýt recept na fondán. I když se to zdá jako nesmysl, myšlenka je opravdu hluboká

Neobvyklý náhrobek manželského páru k sobě přitahuje davy lidí. Zcela vybočuje z řady ostatních náhrobků s tradičními i zajímavými epitafy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Netradiční náhrobní kámen znají díky fotografiím kolujícím na internetu lidé na celém světě. Díky své neobvyklosti je dokonce i v některých průvodcích po turistických zajímavostech. Nachází se na hřbitově ve městě Logan v americkém státě Utah. Kromě dat narození a úmrtí Wadea a Kathryn Andrewsových je na náhrobku totiž zobrazena ještě jedna informace, kterou byste na náhrobním kameni rozhodně nečekali.

Náhrobek vypovídá o životě manželů

Mezi náhrobky s tradičními nápisy ten manželů Andrewsových vyniká. Je do něj totiž vytesaný kompletní recept na domácí fondán Kathryn, které se říkalo Kay. Jejich dcera Janice Johnsonová uvedla, že to považuje za vhodnou poctu své matce. „Měla velmi ráda lidi. Psala básně a kdykoli se někde sešla, vždycky přinesla domácí fondán,“ vysvětlila s tím, že s nápadem na ojedinělý epitaf přišla její matka.

Náhrobní kámen má ještě další rytiny, které svědčí o neuvěřitelném životě Wadea a Kay. „Byla do něj od začátku blázen,“ říká Janice. Seznámili se na církevní akci v New Yorku během druhé světové války. Kay se tam přestěhovala, aby mohla studovat módu a design. Wade byl kapitánem amerického letectva. Měli čas jen na jedno rande, protože druhý den musel armádní důstojník odcestovat do Evropy, kde zuřila válka.

Pár stihl mít jenom jedno rande

Během válečného konfliktu, kdy je dělila půlka světa, si vyměnili přes 100 dopisů. Když pilotovi skončila vojenská povinnost, vrátil se do Salt Lake City, aby položil své vyvolené zásadní otázku: Vezmeš si mě? „Vzal ji na schody Kapitolu, dal jí diamant a o 18 dní později se vzali,“ popisuje běh událostí dcera. Vzali se 18. prosince 1944 a měli spolu pět dětí.

A Utah woman chose to include her fudge recipe on her headstone. FULL STORY: https://bit.ly/3p5Pusm

Zveřejnil(a) NBC26 dne Neděle 30. května 2021

Rodina se několikrát stěhovala, než se nakonec usadila v městečku Logan v Utahu. Wade vyučoval sociologii na tamní univerzitě a Kay pracovala v centru pro zprostředkování zaměstnání. Wade zemřel jako první v roce 2000. Jeho žena pomáhala vybrat obrázky, které ho představují na jedné straně náhrobku, který spolu sdílejí.

Kamkoli přišla, rozesmála lidi

Když se jí děti ptaly, co by si přála mít na své části náhrobku, rozhodla se pro recept na fondán. Kay zemřela v roce 2019 ve věku 97 let. Před svým odchodem si byla vědoma rostoucí popularity náhrobního kamene a těšilo ji, že mnohým vykouzlil úsměv na tváři. Do náhrobku nad místem, kde je pochovaná, jsou také vyryta slova: „Kamkoli přijde, tam lidi rozesměje.“

Kayin fondán se stal legendárním. Můžete si ho vyzkoušet připravit doma. Stačí, když rozpustíte 2 tabulky čokolády ve 2 lžících másla, vmícháte hrnek mléka a přivedete k varu. Pak přidáte 3 hrnky cukru, lžičku vanilky, špetku soli a vaříte, dokud sirup nezhoustne natolik, že z něj vznikne klasická fondánová hmota. Vylijte ji na plech, nechte vychladnout, nakrájejte na kostičky a můžete začít mlsat.

Co říkáte na recept na náhrobním kameni?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?