Srdce tříleté holčičky netlouklo dlouhých 12 minut. Její matka udělala vše pro to, aby jí zachránila život

Matka se celých 12 minut snažila oživit svou malou dcerku. Dětská oslava u bazénu se v mžiku změnila v nejhorší noční můru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdálo se, že se dětská oslava náramně vydařila. Vše probíhalo podle plánu, svítilo slunce, děti se cákaly v bazénu a vypadaly šťastně. Jejich rodiče si povídali a jedním okem dovádějící ratolesti kontrolovali. Idylu narušila předzvěst blížící se bouřky. Oblohu nad americkým státem Missouri proťaly první blesky.

Dětská oslava se změnila v noční můru

Rodiče vyhnali děti z bazénu, protože koupání v bouřce je nebezpečné. Všechny poslušně vylezly a mířily na terasu, kde pro ně bylo připravené občerstvení. Byla mezi nimi i 3letá Alise. Její matka Jamie Nipperová zkontrolovala, že i ona je venku z bazénu a na chvíli holčičku spustila z očí. A pak se to stalo.

Když se Jamie rozhlížela kolem sebe, najednou nikde Alise neviděla. Během několika vteřin se radostný dětský den změnil v noční můru. „Najednou jsem se podívala a ona tam, kde jsem ji viděla naposledy, nebyla,“ popisuje děsivé okamžiky matka. Zmocnil se jí strach a panika. Běžela se znovu podívat k bazénu.

Dětské tělíčko bylo celé modré

Když si v bazénu děti hrály, všechny měly kruh, křidélka nebo vestičky. Pak šly jíst a rodiče jim je sundali. Tříletá holčička zřejmě zakopla v davu rozdováděných dětí, upadla a skončila zpět v bazénu. „Vzpomínám si, jak jsem skočila do vody a křičela: Zavolejte záchranku,“ vypráví  Jamie. Modlila se, aby dcera po vytažení začala vykašlávat vodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To se však nestalo, tělíčko holčičky bylo bezvládné. „Když jsem ji vytáhla z vody, nejevila známky života. Byla modrá,“ vzpomíná matka na nejhorší den svého života. Okamžitě začala provádět resuscitaci. Pomohla jí kamarádka zdravotní sestra Heather Kyleová. Po několika minutách si myslela, že už není naděje.

Holčička skončila na dýchacím přístroji

Zoufalá Jamie se ale nevzdávala. Po 12 minutách ucítila, jak dceři znovu začalo tlouct srdíčko. Záchranka pak dívku odvezla do dětské nemocnice v Saint Louis. Lékaři však neměli dobré zprávy. Varovali matku, že má Alise vážně poškozené plíce a museli ji napojit na umělou ventilaci. Všichni věřili a doufali v zázrak.

Když po 6 dnech holčičku odpojili od přístrojů, stalo se něco neuvěřitelného. K překvapení lékařů byla Alise schopna nejen dýchat a mluvit, ale dokonce se pokoušela i zpívat. „Je naprosto úžasné, že s takovým poškozením plic a mozku se dokázala plně zotavit,“ uvedl ošetřující lékař Jeremy Garrett. Obří podíl na tom podle lékaře má vytrvalost matky při resuscitaci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na hrůzný moment matka nikdy nezapomene

Na pád do bazénu si holčička nepamatuje. Poté, co se zotavila, ji lékaři z nemocnice propustili. „V den, kdy jsme všichni odjížděli z nemocnice domů, to bylo neskutečné. Nemohla jsem uvěřit, že jsme to přežili,“ říká šťastná Jamie. Přestože si Alise na událost nepamatuje, její matka na otřesný okamžik nikdy nezapomene. Nyní apeluje na rodiče, aby se zajímali a uměli poskytnout první pomoc. Může to zachránit život.

Jaké povědomí máte o poskytování první pomoci?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat