Martin Hofmann prozradil byl terčem posměchu. Poslouchal totiž Karla Gotta

Známý herec Martin Hofmann, hvězda českého seriálu Most!, se svěřil s choulostivou věcí. V minulosti byl terčem posměchu, za který prý mohl Karel Gott.

Martin Hofmann v šedém saku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Osmidílný komediální seriál Most! se během pár měsíců zapsal téměř mezi české klasiky. V hlavní roli zazářil drsně vypadající Martin Hofmann, který ztvárnil roli životního ztroskotance Luďana. Navzdory jeho vizáži se svěřil s tím, že byl v minulosti často terčem různých vtípků od svého okolí. Novináři byli navíc zaskočeni, když zjistili, kdo za to mohl.

Most! si lidé zamilovali

I když diváci Hofmanna znají také ze seriálu Ulice, největší slávu mu vynesl seriál ze severočeského Mostu. Jeho postavu Luďana hned v prvním díle vyhodí z práce kvůli rasistickým poznámkám, proto vyráží zapít žal do hospody Severka. Tam ho potká pošťák Ondra z Pošty pro tebe, čímž rozjede spoustu nečekaných událostí a zvratů v Luďanově životě.

Nevěřili mu to

Martin Hofmann se nedávno novinářům z deníku Sedmička svěřil s překvapivou informací. V mládí byl jeho idolem Karel Gott, což mu nejdříve zaskočení žurnalisté nechtěli věřit. „Mně se v šestnácti posmívali moji vrstevníci, že poslouchám Karla Gotta,“ svěřil se otevřeně. Láska k písním Zlatého slavíka mu ale přesto vydržela i dál.

Jeho písně uměl zpaměti

„Na DAMU mi to chvilku nevěřili, ale já ho opravdu ta 60. a 70. léta poslouchal dost… Békal jsem to ve vaně a pak s Petrem Budkem jsme to békali v jedné kavárně na Vinohradech – když už hosté šli domů a barman tam s námi zůstal. To jsme uměli dlouho, až do konce hlasivek,“ řekl se smíchem. Všechny jeho nejznámější hity zná prý dodnes nazpaměť.

Martin Hofmann iZdroj fotografie: Nextfoto

Ocenil jeho slušnost

To, že jeho písně perfektně zná, dokládá i to, že v minulosti je několikrát zpíval na plese pořádaném divadelním spolkem Kašpar. Uvedl, že na mistrovi vždy obdivoval zejména to, jak byl ke všem slušný. „Uvědomuju si, kdo byl. I celý ten jeho kontext. Vím, že je rozporuplný, není to úplně jednoduchý příběh. Na druhou stranu jsem si na něm velmi cenil, že byl k lidem slušný. Mám rád, když se k sobě lidé chovají slušně. A jak já jsem ho poznal, byl vždycky veleslušný. Jo, Karel Gott, to je prostě pojem,“ vysekl legendě poklonu.

Jaký máte názor na hudbu Karla Gotta?

Zdroj: Sedmička
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články